Os. Na Kozłówce czekało na basen od pół wieku. Będzie gotowy w 2020

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Ponad 23,3 miliona złotych będzie kosztowała budowa Dzielnicowego Centrum Sportu i Rekreacji na Kozłówce w Dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim. Znajdzie się w nim m.in. basen z ruchomym dnem, basen z hydromasażem, sauny, sale fitness i siłownia. W czwartek odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego, w której uczestniczył prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Inwestycję pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie prowadzi Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego CHEMOBUDOWA – KRAKÓW S.A. Prace na miejskiej działce mają się zakończyć do 20 stycznia 2020 roku. Koszt inwestycji wyniesie ponad 23 miliony złotych.

Nowoczesne centrum zamiast betonowych boisk

– Budowa wpisuje się w politykę miasta, które kładzie duży nacisk na popularyzację kultury fizycznej wśród mieszkańców. W ostatnich latach oddaliśmy do użytku wiele nowoczesnych obiektów, w tym basen na osiedlu Handlowym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 1. Niedługo podobnym basenem będą się mogli cieszyć mieszkańcy osiedla Na Kozłówce. On również będzie miał ruchome dno, dzięki któremu będą mogły z niego korzystać bardzo małe dzieci – podkreśla prezydent Jacek Majchrowski.

Dzielnicowe Centrum Sportu na osiedlu Na Kozłówce będzie się składać z niecki basenowej z ruchomym dnem o wymiarach 25 na 12,5 m (na połowie niecki będzie można regulować głębokość od zera do 180 centymetrów) i części basenowej rekreacyjnej z hydromasażem, saunami, basenem dla dzieci oraz dwoma wannami jacuzzi. Do dyspozycji mieszkańców kilkunastotysięcznego osiedla będzie również kompleks sal fitness, siłowania, szatnie, sklepik i minibar.

Centrum powstaje w miejscu starych, asfaltowych boisk. Blisko znajdują się szkoły i przedszkola oraz wiele budynków mieszkalnych. – Nasze osiedle czekało na basen od 50 lat. Dziękujemy panu prezydentowi, którego w tej sprawie odwiedziłem z mapami 15 lat temu, i radnym, że przekazali środki na tę inwestycję – mówi Radosław Gruszka, prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Na Kozłówce.

Kolejne inwestycje w drodze

Obiekt powiększy liczbę basenów w mieście. W ostatnich latach powstały kryte baseny w Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych na osiedlu Handlowym, w Com-Com Zone Nowa Huta na Suchych Stawach, w Com-Com Zone Prokocim, przy Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym Kurdwanów Nowy i w Ośrodku KOLNA. Niedługo rozpocznie się budowa kolejnych pływalni: przy Szkole Podstawowej nr 155 na osiedlu 2 Pułku Lotniczego i przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 3 przy ulicy Strąkowej. W planach jest także budowa krytego 50-metrowego basenu przy Zespole Szkół Łączności (ulica Monte Cassino).

 

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne