„Ósemka” z nowymi boiskami [ZDJĘCIA]

Zmodernizowane obiekty VIII LO fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kolejna krakowska szkoła cieszy się efektami realizowanego od 2014 roku programu rewitalizacji boisk. W tym tygodniu do użytku oddana została baza VIII Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego na Grzegórzkach.

Uczniowie mają wiele wspólnego z patronem placówki Stanisławem Wyspiańskim. „Czwarty wieszcz” łączył takie dziedziny jak literatura, malarstwo, architektura i meblarstwo. Młodzi krakowianie nie mają problemów, by pogodzić naukę z uprawianiem sportu.

– Mamy niezwykle utalentowaną młodzież, która rwie się do sportu. W zeszłym roku nasze liceum wygrało Krakowską Olimpiadę Młodzieży, wcześniej byliśmy najlepsi w małopolskiej Licealiadzie – nie kryje dumy dyrektor Katarzyna Miezian.

Dwuetapowa rewitalizacja

Od maja uczniowie tej szkoły mogą korzystać z lepszej jakości boisk. Inwestycja nadzorowana przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie kosztowała prawie 2,5 miliona złotych brutto.

Rewitalizacja infrastruktury sportowej była podzielona na dwa etapy. Na początku wykonawca wymienił nawierzchnie poliuretanowe i bitumiczne na nowe nawierzchnie poliuretanowe. Lewe półkole zajmują boiska do piłki ręcznej i siatkówki. Na prawym można grać w koszykówkę i siatkówkę. Boiska wyposażono w bramki, siatki, kosze, tablice z obręczami, słupki i piłkochwyty.

W drugiej części wymieniono nawierzchnię boiska z trawy syntetycznej. Zostało wyposażone w bramki, siatki i osłony antyurazowe.

W latach 2014–2018 w ramach programu rewitalizacji boisk przyszkolnych powstało 149 zespołów boisk, bieżni, siłowni i innych urządzeń sportowych. Kraków wydał na ich wybudowanie prawie 39 milionów złotych. W tym roku rewitalizacja obiektów zaplanowana jest w ośmiu lokalizacjach.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki