Ośrodek Cracovii. Podgrzewanie murawy gotowe [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

Budowa w Rącznej. Zdjęcia z 16 marca 2020 fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Pod koniec roku piłkarze Pasów powinni już na stałe trenować w budowanej od maja bazie w Rącznej.

Kierownik budowy podkreśla, że sytuacja epidemiczna nie wpłynęła na realizację inwestycji.

– Jest nas tutaj mniej niż 50, a pracujemy na dziewięciu hektarach terenu, więc trudno mówić o skupiskach ludzi. Pracownicy wiedzą, jak się zachować, przeważnie wykonują zadania w kilkuosobowych grupach – mówi LoveKraków.pl Kazimierz Groński.

Choć po drodze wykonawca miał problemy – jesienią musiał zburzyć wybudowaną trybunę i postawić ją na nowo – z miesiąca na miesiąc widać postępy prac.

– Niedawno położyliśmy całą instalację podgrzewania murawy głównego boiska. Jest już zasypana, trwa podłączanie kolektora – informuje kierownik budowy.

Pierwsze treningi jeszcze w tym roku

Podczas wmurowania kamienia węgielnego w maju 2019 roku władze Cracovii informowały, że koniec prac przewidziany jest na lipiec 2020. Dziś trudno uwierzyć, że w pierwszym miesiącu wakacji wszystko będzie tam zapięte na ostatni guzik, ale ośrodek na pewno będzie gotowy na przyjęcie piłkarzy w tym roku.

W Rącznej (gmina Liszki) powstaje zaplecze dla drużyn z pokojami do odnowy biologicznej, siłownią, 11 szatniami i małym hotelem. Do dyspozycji piłkarzy będzie kameralny stadion (z trybuną na około 500 widzów) z podgrzewaną murawą i oświetleniem, cztery duże boiska trawiaste i dwa ze sztuczną nawierzchnią (jedno pełnowymiarowe, drugie mniejsze – kryte).

Koszt inwestycji wynosi 38,5 mln zł. 8 mln pochodzi z dotacji ministerstwa sportu. Budowa bazy w Rącznej nie oznacza zamnięcia ośrodka przy ulicy Wielickiej w Krakowie. Pozostanie tam administracja klubu, część grup młodzieżowych nadal będzie korzystać z dostępnych tam boisk.

Niedawno klub pokazał kolejne wizualizacje. ZOBACZ [link]

comments powered by Disqus