Ostateczne godziny meczów memoriału Wagnera

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Znamy ostateczny terminarz XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Spotkania w Tauron Arenie Kraków odbędą się od 1 do 3 sierpnia.

Impreza z udziałem Polski, Brazylii, Finlandii i Serbii będzie dla mistrzów świata ostatnim etapem przygotowań do kwalifikacji olimpijskich, które kilka dni po zakończeniu memoriału ruszą w Gdańsku.

Trener biało-czerwonych Vital Heynen miał decydujące zdanie nie tylko przy wyborze rywali Polaków podczas memoriału, ale i godzinach rozgrywania spotkań. To ważne aspekty w przygotowaniu zespołu do rywalizacji o igrzyska olimpijskie. Organizm zawodnika inaczej zachowuje się, gdy mecz rozpoczyna się o godzinie 12, a inaczej o godzinie 20.30.

– Trener Heynen chce jak najlepiej przygotować drużynę do walki o igrzyska w Tokio, więc z naszej strony staramy się dopasować wszystko, by jak najbardziej pomóc polskiej drużynie i sprawić, by memoriał ponownie okazał się dla niej talizmanem, jak przed rokiem, gdy tuż po nim pojechali walczyć na mistrzostwo świata i wrócili z drugim z rzędu złotem – podkreśla Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera.

Ostatecznie Polacy w Krakowie rozegrają spotkania o godzinie 17, 17.30 i 15. W czwartek i piątek będą rozpoczynać rywalizację w danym dniu. Na zakończenie turnieju wystąpią na parkiecie w drugiej parze.


 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne