Ostatnia prosta Pasów. Intensywne przygotowania i poszukiwania napastnika

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od prawie tygodnia trwa ostatni, najważniejszy etap przygotowań Comarch Cracovii do nowego, intensywnego sezonu. W ostatni czasie mistrzów Polski wzmocniło dwóch nowych hokeistów. – Rozglądamy się jeszcze za klasowym napastnikiem – zdradza trener Pasów.

Napięty terminarz

Podopieczni Rudolfa Rohaczka ćwiczą już na lodzie. Pierwsze spotkanie o stawkę, inaugurujące nowy sezon Hokejowej Ligi Mistrzów, rozegrają 25 sierpnia na wyjeździe z Red Bull Monachium. Potem czeka ich już mecz za meczem, bo do 3 września będą mieli rozegrane cztery z sześciu grupowych pojedynków. 1 i 3 września krakowianie na lodowisku przy Siedleckiego zagrają z monachijczykami i Brynas IF. Sprzedaż biletów na te dwa domowe spotkania rozpocznie się w czwartek 20 lipca. Trzeci mecz w roli gospodarza odbędzie się 3 października w Tauron Arenie Kraków (z IFK Helsinki).

7 lub 8 września Pasy mogą zdobyć pierwsze w nowym sezonie trofeum. Ich przeciwnikiem będzie GKS Tychy, wicemistrz kraju i zdobywca Pucharu Polski. 10 września ruszą rozgrywki Polskiej Hokej Ligi z udziałem jedenastu drużyn. Comarch Cracovia w pierwszej kolejce pauzuje, ale już trzy dni później czeka ją mecz u siebie z tyszanami.

Obcokrajowcy z polskim pochodzeniem

W ostatnich dniach do drużyny dołączyli nowi zawodnicy. Bramkarzy rywali ma straszyć francuski napastnik polskiego pochodzenia - Teddy Da Costa. 31-latek w latach 2005-2010 grał dla Zagłębia Sosnowiec, a od 2011 do 2013 roku dla GKS-u Tychy. Ostatnio był zawodnikiem czeskiego klubu Orli Znojmo.

Obronę Cracovii wzmocnił Szwed polskiego pochodzenia Damian Szurowski. 23-latek występował ostatnio na trzecim poziomie rozgrywkowym w Szwecji, w Vannas HC. Da Costa i Szurowski podpisali z mistrzami Polski roczne kontrakty.

Potrzebny jakościowy napastnik

– Dwa razy dziennie trenujemy na lodzie. Do tego dochodzi siłownia i odnowa. Przed nami naprawdę intensywny czas. Ciągle szukamy wzmocnień, rozglądamy się m.in. za jeszcze jednym klasowym napastnikiem – mówi LoveKraków.pl trener Rudolf Rohaczek.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne