Ostatnie takie zdjęcia. Przez rok wszystko się zmieni

W tym miejscu powstaje baza Cracovii

31 maja w samo południe oficjalnie ruszy budowa centrum treningowego Cracovii w Rącznej w gminie Liszki.

Niedawno został rozstrzygnięty przetarg i podpisana umowa z firmą Łęgprzem. Inwestycja pochłonie 38,5 miliona złotych netto, ponad 20 procent więcej niż zakładał klub. 8 milionów pochodzi z dotacji ministerstwa sportu.

Kilka dni temu odwiedziliśmy z dronem miejsce, gdzie powstanie nowoczesna baza. Teren inwestycji obejmie także boisko klubu Strażak Rączna, którego bramki zostały już zdemontowane. Drużyna z A klasy kończy sezon na boisku Tęczy Piekary, ale po zakończeniu budowy w lipcu przyszłego rok wróci na stare-nowe śmieci. Podobnie jak mieszkańcy gminy Liszki, będzie mogła korzystać z infrastruktury centrum treningowego.

Koniec problemów

Dla Pasów zespół boisk z zapleczem ma być ogromnym krokiem do przodu. Dziś infrastruktura pierwszego mistrza Polski jest bardzo uboga, na co zwrócił uwagę między innymi Airam Cabrera.

– Na co dzień nie mamy dobrych warunków. Nie można przecież cztery miesiące trenować na sztucznej murawie – mówił po ostatnim spotkaniu.

Za nieco ponad rok podobne wypowiedzi stracą na aktualności. 20 minut jazdy od centrum Krakowa powstanie kameralny stadion z oświetlaniem i podgrzewaną murawą spełniający wymogi III ligi, cztery pełnowymiarowe trawiaste boiska treningowe i pięć o nawierzchni sztucznej (dwa pełnowymiarowe, trzy do siatkonogi).

Bazę uzupełni budynek z siłownią, szatniami, salą konferencyjną, gabinetami do odnowy biologicznej i krioterapii oraz centrum badawcze.

Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego odbędzie się w piątek, 31 maja o godzinie 12.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne