Parking Kraków Areny zamieni się w mobilny skatepark

fot. Pixabay.com

Cztery strefy, w tym najdłuższa w Polsce kryta pętla rolkowa, będą czekać na wszystkich, którzy od 10 do 31 grudnia odwiedzą Tauron Arenę Kraków. Parking podziemny hali zamieni się w mobilny skatepark. – Bardzo się cieszę, że moje starania przyniosły efekty – mówi Łukasz Gawąd, pomysłodawca projektu, deskorolkarz z Krakowa.

Kraków Street Park to projekt skierowany do osób, które chcą zacząć swoją przygodę lub rozwijać swoje umiejętności w różnych dyscyplinach, m.in. jeździe na rolkach, wrotkach, rowerach typu BMX, hulajnogach, longboardach czy deskorolkach.

Amatorzy sportów miejskich znajdą swoje miejsce w parkingu podziemnym Tauron Areny Kraków na poziomie 0 od 10 do 31 grudnia z wyjątkiem czterech dni, w których obiekt gości imprezy: 15, 16, 18 i 19.12.

Bezpłatny dzień otwarty

Obiekt będzie czynny od poniedziałku do piątku między godziną 16 a 22 i w weekendy od 11 do 22. Wyjątkiem będzie Wigilia i Sylwester, kiedy hala będzie otwarta w godzinach 11–16.

10 grudnia skatepark będzie dostępny za darmo w ramach dnia otwartego. W innych terminach trzeba kupić bilet normalny lub ulgowy. W weekendy ceny są wyższe. Niepełnoletni mogą korzystać z obiektu pod opieką dorosłych lub sami, jeżeli dostarczą zgodę.
Organizatorzy zapraszają na bezpłatne warsztaty z nauki jazdy na deskorolce, rolkach, bmx i hulajnodze, na które trzeba się wcześniej zapisać (od 6 grudnia).

– Teren Tauron Areny Kraków to idealne miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu. Codziennie widzimy tu osoby, które biegają, jeżdżą na rolkach, deskorolkach i uprawiają nordic walking. Pomysł wykorzystania obiektu także zimą bardzo nam się spodobał i jesteśmy przekonani, że spodoba się także krakowianom – mówi Małgorzata Marcińska, prezes zarządu Agencji Rozwoju Miasta, która odpowiada za krakowską halę widowiskowo-sportową.

Przestrzeń Street Parku będzie podzielona na kilka poszczególnych stref: najdłuższą w Polsce krytą pętlę rolkową (273 metry długości); strefę dla początkujących; strefę przystosowaną do freestyle slalomu oraz mobilny skatepark.

– Zawsze chciałem, aby Kraków posiadał miejsce, które w okresie zimowym dawałoby możliwość uprawiania sportów miejskich. Bardzo się cieszę z tego, że moje starania przyniosły efekt – podkreśla Łukasz Gawąd, pomysłodawca projektu i promotor sportów miejskich, który od 16 lat jest związany ze sceną deskorolki w Polsce.

Ceny biletów:

Od poniedziałku do piątku: 12 zł – bilet normalny; 9 zł – bilet ulgowy (dla osób w wieku od 5 do 18 lat); 6 zł – bilet dla opiekuna (osoba nie korzystająca ze stref). Dzieci do lat 5 oraz osoby 65+ wstęp wolny.

Weekend: 15 zł – bilet normalny; 12 zł – bilet ulgowy (dla osób w wieku od 5 do 18 lat); 8 zł – bilet dla opiekuna. Dzieci do lat 5 oraz osoby 65+ wstęp wolny.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne