Paweł Brożek znów strzela

Paweł Brożek zdobył z Wisłą siedem mistrzostw Polski fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Najbardziej utytułowany piłkarz w historii Wisły po ostanim sezonie zakończył karierę, ale nie porzucił piłki na dobre. W poniedziałek zadebiutował w Krakowskiej Lidze Oldbojów i zdobył bramkę w derbach z Cracovią. Później nie wykorzystał rzutu karnego, który mógł dać wiślakom komplet punktów.

Pierwsze w tym sezonie Wielkie Derby Krakowa oldbojów odbyły się 14 września na stadionie Zwierzynieckiego. Cracovia, w roli gościa, objęła prowadzenie po ładnym uderzeniu Dariusza Mielca w okienko bramki, który 19 września będzie obchodził 44. urodziny. 

Wisła rzuciła się do odrabiania strat i wyrównała w 58. minucie. Debiutujący w Krakowskiej Lidze Oldbojów 37-letni Paweł Brożek wykorzystał sytuację sam na sam z Marcinem Cabajem. Napastnik, który 18 lipca rozegrał ostatni mecz w profesjonalnej karierze, miał szansę strzelić zwycięskiego gola. Cabaj rzucił się jednak w róg, który wybrał były reprezentant Polski, i odbił piłkę.Dla starszych panów z Wisły i Cracovii był to pierwszy remis w sezonie. Wiślacy w trzech meczach wywalczyli siedem punktów, zaś Pasy po dwóch potyczkach mają na koncie cztery.

W I Krakowskiej Lidze Oldbojów występuje dziesięć drużyn. Poza Wisłą i Pasami grają w niej piłkarze Dąbwskiego, Grębałowianki, Opatkowianki, Orła Piaski Wielkie, Garbarni, Armatury, Hutnika i Prokocimia. 

Tabela I Krakowskiej Ligi Oldbojów (za Małopolskim Związkiem Piłki Nożnej):


comments powered by Disqus