Pewne zwycięstwa koszykarek i koszykarzy. Ciężki turniej dla Trefla Proximy

Koszykarki Wisły Can-Pack pokonały Ostrovię Ostrów Wielkopolski 77:56 i tym samym odniosły trzecie zwycięstwo z rzędu w Basket Lidze Kobiet. Nie zawiedli również koszykarze R8 Basket, którzy pokonali Noteć Inowrocław aż 91:74.

Faworyt nie zawiódł

Zawodniczki Wisły Can-Pack nie rozpoczęły meczu przed własną publicznością zbyt dobrze, co próbowały wykorzystać rywalki. Z minuty na minutę krakowianki łapały jednak swój rytm i jak na faworyta spotkania przystało pokonały rywala przewagą 21 oczek. Choć koszykarki Ostrovii w trzeciej kwarcie zdobyły o dwa oczka więcej, to nie wytrąciło to z równowagi gospodyń, które w ostatnich dziesięciu minutach meczu postawiły kropkę nad i.

Trener Białej Gwiazdy po spotkaniu zaznaczył, że jego zawodniczki może nie grały pięknie dla oka, ale w tym momencie sezonu, kluczowe są zwycięstwa. – Naszym problemem były przestrzelone proste rzuty spod kosza, po których rywal ruszał z rekontrą. Takich sytuacji było siedem albo osiem. To były akcje za cztery punkty, bo my nie zdobyliśmy dwóch, natomiast zrobił to przeciwnik i takich siedem akcji to już było 28 punktów – mówił Krzysztof Szewczyk i dodał – Nie oczekuję, że będziemy wszystkie proste rzuty trafiali, ale gdybyśmy trafili pięć więcej, to nic by się nie stało.

Najskuteczniejszą zawodniczką Wisły Can-Pack była Giedre Labuckiene, która zapisała na swoim koncie 14 punktów i 9 zbiórek.

Z trzema zwycięstwami na koncie i jedną porażką Wiślaczki zajmują czwartą pozycję w tabeli. W kolejnym meczu w lidze zmierzą się już 15 października na wyjeździe z CCC Polkowice.

Wisła Can-Pack Kraków - TS Ostrovia Ostrów Wlkp. 77:56 (17:15, 23:11, 15:17, 22:13)

Wisła Can-Pack: Labuckienė 14, Rodríguez 13, Ziętara 12, Owczarzak 9, Reid 9, Parker 8, Greinacher 5, Niedźwiedzka 4, Antić 3, Klimas 0, Natkaniec 0.

TS Ostrovia: Mfoula 12, Jasnowska 10, Lewis 10, Motyl 7, Naczk 6, Jones 6, Puss 4, Joks 1, Mielczarek 0, Nowicka 0, Kowalczyk 0.

Pewne zwycięstwo

Po porażce ze Spójnią Stargard krakowanie nie mogli sobie pozwolić na kolejną przegraną zwłaszcza z niżej notowanym rywalem. Koszykarze z Inowrocławia po słabym początku w drugiej kwarcie starali się dotrzymać kroku ekipie spod Wawelu, lecz po zmianie stron ich nadzieje szybko zostały powstrzymane. R8 Basket w trzeciej kwarcie zdobył aż 32 oczka przy zaledwie 18 punktach Noteci. Strata do rywala była więc już praktycznie nie do odrobienia, zwłaszcza że krakowianie do końca kontrolowali sytuację.

Po trzech kolejkach koszykarze R8 Basket plasują się na trzeciej pozycji. W kolejnej serii spotkań przed własną publicznością 14 października podejmą Siarkę Tarnobrzeg.

Noteć Inowrocław – R8 Basket AZS Politechnika Kraków 71:94 (21:24, 14:14, 18:32, 18:24)

Noteć: Michalski 17, Małecki 13,  Lisewski 12, Krawczyk 11, Malitka 7, Paul 5, Szczepanik 2, Marciniak 2, Maciejewski 1, Sroczyński 1.

R8 Basket: Hicks 24, Kwiatkowski 14, J. Załucki 12, Pełka 11, Pisarczyk 10, Malczyk 8, Renkiel 5, Dłuski 4, Baran 4, A. Załucki 2.

Ciężkie boje Trefla Proximy

W miniony weekend siatkarki z Krakowa uczestniczyły w międzynarodowym turnieju w Szamotułach. Do rywalizacji w Amica Cup przystąpiły trzy polskie drużyny - obok Trefl Proximy Kraków zagrały Impel Wrocław i ŁKS Commercecon Łódź, a stawkę uzupełniła drużyna z NIemiec SC Dresdner.

Krakowiankom udało się wygrać tylko jedno spotkanie. Na otwarcie turnieju pokonały ŁKS Commercecon Łódź. Łatwo jednak nie było, bo siatkarkom spod Wawelu przyszło rozgrywać aż pięciosetową batalię. W kolejnych spotkaniach rywalki wysoko zawiesiły poprzeczkę, ale zarówno Impelowi Wrocław jak i niepokonanemu SC Dresdner udało się urwać seta.

Ostatecznie krakowianki zajęły czwarte miejsce, a najlepszą ekipą Amica Cup okazała się drużyna SC Dresdner.

6 października

Trefl Proxima Kraków - ŁKS Commercecon Łódź 3:2 (16:25, 25:19, 25:27, 27:25, 15:11)

SC Dresdner - Impel Wrocław 3:0 (26:24, 25:13, 25:18)