Piękny gol Sadloka i zwycięstwo Wisły [VIDEO]

W drugim przedsezonowym sparingu Biała Gwiazda pokonała w Myślenicach pierwszoligowe Zagłębie Sosnowiec 3:1. Ładnie z rzutu wolnego uderzył Maciej Sadlok, który w środę skończył 27 lat.

Był to pierwszy poważny test podopiecznych Dariusza Wdowczyka, którzy pierwszy mecz o punkty zagrają 16 lipca (u siebie z Pogonią Szczecin). Sobotnie spotkanie w Zabierzowie z Kmitą, które zakończyło się pogromem gospodarzy 10:0 traktować trzeba było jako rozgrzewkę. Meczem z Zagłębiem Białą Gwiazda zakończyła dziesięciodniowe zgrupowanie w Myślenicach.

Wiślacy rozpoczęli w ustawieniu 1-3-5-2. Trójkę obrońców tworzyli Piotr Żemło, Maciej Sadlok i Alan Uryga, a tak zwanymi wahadłowymi byli Jakub Bartosz i Rafał Pietrzak. W ataku Pawłowi Brożkowi towarzyszył Zdenek Ondraszek.

Na gola nie trzeba było długo czekać. W 11. minucie krótko rozegrali rzut wolny, a fenomenalnym uderzeniem Jakuba Szumskiego pokonał Maciej Sadlok.

Na drugą połowę wyszła nowa jedenastka (między innymi testowany od ubiegłego tygodnia Krystian Popiela), która podwyższyła prowadzenie. 17 minut przed końcem do siatki trafił Petar Brlek, który kilka chwil wcześniej nie wykorzystał świetnej okazji. Chorwat pierwszy znalazł się przy bezpańskiej piłce i umieścił ją w siatce.

Gola dla Zagłębia zdobył w końcówce Konrad Zaradny, który wykorzystał błąd wiślackiej defensywy. Wisła odpowiedziała tuż przed ostatnim gwizdkiem. Po rzucie rożnym wynik meczu ustalił Krzysztof Drzazga.

Kolejny mecz towarzyski krakowianie zagrają już w sobotę. Wówczas o godzinie 11.30 w Myślenicach zmierzą się z Ruchem Chorzów.

Wisła Kraków – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (1:0)

Bramki: Sadlok (11), Brlek (73.), Drzazga (90.) - Zaradny (87.).

Wisła: (I połowa) Buchalik - Żemło, Sadlok, Uryga - Bartosz, Popović, Boguski, Małecki, Pietrzak - Brożek, Ondrasek.

II (połowa) Miśkiewicz - Kujawa, Głowacki, Cywka - Jović, Drzazga, Brlek, Purcha, Mójta - Zachara, Popiela.