Piękny prezent na 40-lecie. Szkoła przy Grochowskiej z nową halą [ZDJĘCIA]

Uroczystość otwarcia hali przy Grochowskiej fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

14,5 miliona złotych kosztowała budowa hali sportowej dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. W czwartek odbyło się uroczyste otwarcie obiektu. – Sądzę, że wiele zawodowych klubów jeszcze długo nie będzie miało takiego zaplecza – mówił prezydent Jacek Majchrowski.

Szkoła z tradycjami

Absolwentami szkoły przy ulicy Grochowskiej 20 w dzielnicy Grzegórzki są m.in.: tenisistki, siostry Agnieszka i Urszula Radwańskie, pływacy Otylia Jędrzejczak, Katarzyna Wilk i Marcin Cieślak oraz kajakarze Natalia Pacierpnik i Mateusz Polczyk.

Nowy, trzykondygnacyjny obiekt powstał w miejscu dotychczasowej sali, która została rozebrana. Inwestycja kosztowała 14, 5 mln zł brutto, z czego 6 mln dało Ministerstwo Sportu i Turystyki. W hali o wymiarach 36,9x27,3 m będzie można grać w piłkę nożną halową, ręczną, koszykówkę, siatkówkę i uprawiać inne sporty. Zmagania sportowców można oglądać z wysuwanej trybuny na 170 osób.

Młodzi sportowcy będą mogli także korzystać ze ścianki wspinaczkowej, siłowni, sali fitness i pokoju do rehabilitacji. W ramach inwestycji zostały również przebudowane przebieralnie i pomieszczenie pierwszej pomocy przy basenie. Wyodrębniono centrum odnowy biologicznej spa z wannami i hydromasażami oraz sauną dla basenu.

Pójść w ślady wybitnych absolwentów

Dyrektor Krzysztof Sobesto podkreśla, że sala jest pięknym prezentem z okazji 40-tych urodzin szkoły. Główne uroczystości jubileuszowe odbędą się w październiku. – Mamy nadzieję, że obiekt spełni marzenia uczniów i podniesie komfort uprawiania sportu. Traktujemy to jako zobowiązanie do jeszcze ambitniejszej pracy i pójścia w ślady naszych wybitnych absolwentów – mówił dyrektor podczas oficjalnego otwarcia hali.

Klucz do budynku przekazał mu prezydent Jacek Majchrowski, który wcześniej zwiedził cały obiekt. Nie ukrywał, że jest pod wrażeniem. – Jestem przyzwyczajony do otwierania boisk i sal, bo w czasie moich kadencji brałem udział w około dwustu takich uroczystościach. Ta hala jest jednak szczególna, zapiera dech w piersiach. Sądzę, że wiele zawodowych klubów jeszcze długo nie będzie miało takiego zaplecza – podkreślał gospodarz miasta.

Po uroczystym otwarciu uczniowie zaprezentowali program artystyczy.

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne