Pierwsze w historii takie wyróżnienia dla Pawła Brożka

fot. KP

Nie tak dawno kończył swoją przygodę z Wisłą, dziś został uznany przez kapitanów drużyn najwyższej klasy rozgrywkowej za najlepszego piłkarza miesiąca. Brawa dla Pawła Brożka, a reszta powinna pomyśleć nad sobą.

Napastnik Białej Gwiazdy jest w gronie pięciu najstarszych zawodników w ekstraklasie. I to nie przeszkadza mu w byciu wiceliderem w tabeli ligowych strzelców. Co ciekawe, na koncie ma już 148 trafień. Jeszcze dwa i zostanie ósmym napastnikiem z przynajmniej 150 golami w najwyżej klasie rozgrywek w Polsce.

Jak informuje ekstraklasa.org, takie wyróżnienie 36-latek otrzymał pierwszy raz w karierze. Przy okazji ustanawiając rekord – jest najstarszym zawodnikiem z takim tytułem w polskiej lidze. Inny ex-wiślak Tomasz Frankowski taki tytuł zdobył w październiku… 2010 roku. Zawodnik miał również 36 lat, ale był dwa miesiące po urodzinach. Brożek skończył 36 lat pięć miesięcy temu.

– Wyboru Piłkarza Miesiąca dokonują kapitanowie szesnastu zespołów uczestniczących w rozgrywkach najwyższej polskiej ligi. Siedemnasty punkt przyznają kibice, głosując w mediach społecznościowych. Za wrzesień oceniana była postawa zawodników w 8., 9. i 10. kolejce – informuje portal ekstraklasa.org.

Obecnie Brożek ma problem zdrowotny. Walczy z kontuzją kostki.

PIŁKARZ MIESIĄCA 2019/2020

Wrzesień 2019 - Paweł Brożek (Wisła Kraków)

Sierpień 2019 - Jesus Imaz (Jagiellonia Białystok)

Lipiec 2019 - Zvonimir Kozulj (Pogoń Szczecin)

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne