Pierwsze z budowanych basenów będą otwarte jeszcze w tym roku

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W czerwcu oddana zostanie pływalnia przy szkole na ulicy Strąkowej, w ostatnim kwartale tego roku gotowy ma być obiekt na os. Na Kozłówce.

Zarząd Infrastruktury Sportowej prowadzi obecnie pięć inwestycji. Krzysztof Dębowski z miejskiej jednostki mówi, że wykonawcy nie mają opóźnień, a na niektórych obiektach prace postępują szybciej, niż przewiduje harmonogram.

–Pierwszy w mieście basen z ruchomym dnem na osiedlu Handlowym się sprawdza, więc kolejne są budowane w tej samej technologii – mówi zastępca dyrektora w ZIS.

W tym roku oddane zostaną dwie pływalnie. Już w czerwcu gotowy będzie obiekt przy SP nr 158 na ulicy Strąkowej (Ruczaj). Pod koniec roku mieszkańcy mają korzystać z Dzielnicowego Centrum Sportu i Rekreacji na os. na Kozłówce. ZIS rozstrzygnął już przetarg na budowę drogi dojazdowej do obiektu.

Na olimpijski nie ma pieniędzy

W kolejnych latach miasto będzie oddawać inne już budowane baseny: przy SP nr 155 (os. 2. Pułku Lotniczego), SP nr 5 (al. Kijowska) i ulicy Eisenberga (dawny basen „Krakowianka”).

W planach jest także pływalnia olimpijska przy Technikum Łączności, ale na razie nie ma na nią pieniędzy, o czym mówił radnym z komisji sportu Paweł Popławski z ZIS.


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki Krowodrza Dębniki Bieżanów-Prokocim Czyżyny