W Wiśle wciąż więcej pytań niż odpowiedzi [RELACJA Z MYŚLENIC]

fot. KP
Środa nie rozpoczęła się tak mocno jak wtorek, kiedy policjanci jednocześnie weszli do 15 lokali związanych z Wisłą Kraków i byłymi osobami decyzyjnymi. To nie znaczy jednak, że dziś nic się nie wydarzy. Piłkarze wrócą do treningów, ale przede wszystkim spotkają się w Myślenicach z nowym prezesem Rafałem Wisłockim i Bogusławem Leśnodorskim.
17:50
Kończymy naszą relację. Dziękujemy, że byliście z nami. Jeżeli wydarzy się coś ważnego, na pewno o tym poinformujemy.
17:47
Paweł Brożek: W Ly Vannę przestałem wierzyć po informacji o zawale serca.
17:20
Dla piłkarzy konkretem i znakiem, że mają po co zostawać w klubie, będą pieniądze. Na razie ich nie dostali i trudno dziś wyrokować, w którą stronę pójdzie klub i czy przetrwa.
17:18
Rozchwytywany Kuba Błaszczykowski

17:17
Maciej Stolarczyk przyznał, że choć sprzedaż Wisły zagranicznym inwestorom zakończyłą się problemami, na doraźnie funkcjonowanie zespołu wpłynęła dobrze, bo żyli nadzieją.
17:13
Jakub Błaszczykowski nie chciał mówić, czy wróci do klubu. Bardzo fajnie zachował się wobec kibiców, którzy prosili go o wspólne zdjęcie. Gdy wyjeżdżał z bazy ostatni fani skandowali jego nazwisko.
17:08
Po 16 do Myślenic wrócił Rafał Wisłocki, ale Karolina Biedrzycka z biura prasowego przekazała dziennikarzom, że nie zabierze głosu.
17:06
Rafał Boguski: - Rozmawialiśmy z ludźmi, których znamy mówili po polsku - odpowiedział na pytanie czy wierzy im mocniej niż Ly Vannie i Matsowi Hartlingowi. - Jeżeli chodzi o mnie to czekam i mam nadzieję, że będzie w porządku. Miałem zapytanie z Zagłębia Sosnowiec, ale temat upadł.
17:03
Oficjalnie o odejściu z klubu poinformował Jakub Bartkowski. Ci, którzy jeszcze czekają przede wszystkim podkreślali, że nie padło wiele konkretów i brak jest granicznego terminu, do którego sytuacja ma być bardziej klarowna. Jedynie u Pawła Brożka można było wyczuć większy optymizm.
17:00
Trenowali wypożyczeni jesienią bramkarz Kacper Chorążka, pomocnik Wojciech Słomka i napastnik Krzysztof Drzazga. - Są z nami, zobaczymy jak rozwinie się sytuacja i czy będą przydatni - mówi trener Maciej Stolarczyk.
16:59
W Myślenicach pojawili się Dawid Kort i Zdenek Ondrasek, którzy mają już nowe kluby. Jesus Imaz, Rafał Boguski i Maciej Sadlok przyjechali, ale leczą kontuzje. Na pierwszych zajęciach nie było Chorwatów Zorana Arsenicia, Tibora Halilovicia i Marko Kolara oraz Vullneta Bashy.
16:53
Małe podsumowanie:

O godzinie 13 piłkarze spotkali się z prezesem Rafałem Wisłockim, Bogusławem Leśnodorskim i przyjacielem Wisłockiego - Jarosławem Królewskim. Później zespół ćwiczył w hali, a następnie miał  rozbieganie na murawie. W drugiej części zajęć wziął udział Jakub Błaszczykowski. Oficjalnie reprezentant Polski na razie trenuje gościnnie, bo jest bez klubu. Wszystko zależne jest od tego, jakie będą losy klubu.
16:23
16:08

Wszystko, co się uda Wiśle pozyskać, trafi w pierwszej kolejności do piłkarzy – mówi Leśnodorski. – Oni dużo przeszli i wykazali się daleko posuniętą cierpliwością i wiarą. Patrząc na nich miałem szacunek, że byli na treningu i że im zależy – stwierdził.

16:06

Bogusław Leśnodorski na antenie Weszło.fm: Jest trochę lepiej niż było pięć dni temu. Jeśli się uda zorganizować kasę, to jesteśmy przekonani, że Wisła zagra na wiosnę w lidze.

15:52
Jakub Bartkowski: Nie podano nam konkretnego terminu wyjaśnienia sytuacji.
15:49

Jakub Bartkowski odchodzi z Wisły. Był dziś na treningu, ale złożył w PZPN stosowne dokumenty. – Nie mam jeszcze klubu, ale postanowiłem, że odchodzę – mówi.

To oficjalnie trzeci piłkarz, który zdecydował się na taki krok po Zdenku Ondraszku i Dawidzie Korcie.

 

15:42

Trener Maciej Stolarczyk mówi, że obecność Kuby Błaszczykowskiego będzie zależeć od sytuacji Wisły. – Status Kuby Błaszczykowskiego jest taki, że na razie po prostu gościnnie z nami trenuje. Zobaczymy, co się wydarzy. Na pewno dał nam nowe tchnienie – komentuje. Jak zapowiada, Wisła będzie teraz cały czas trenować w Myślenicach. – Na razie mamy zaplanowane dwa sparingi ze Stalą Mielec i MŠK Żylina. Reszta jest w trakcie ustalania.

15:26
Zakończył się trening piłkarzy Wisły w bazie w Myślenicach.
15:01
Wbrew podawanym wcześniej informacjom, Jakub Błaszczykowski wyszedł jednak na boisko i trenuje z resztą piłkarzy. Treningowi przygląda się kilkudziesięciu kibiców.

14:46
Zajęcia w hali się zakończyły.
14:44
Do piłkarzy dopiero teraz dołączył Jesus Imaz. Przyjechał do Myślenic prosto z lotniska, razem z kierownikiem drużyny Jarosławem Krzoską.

14:38
Bogusław Leśnodorski na Twitterze:

14:31
Bogusław Leśnodorski i Rafał Wisłocki wyjechali z bazy.

14:20
Jeżeli Wisła zagra wiosną w ekstraklasie, będzie w niej występować Błaszczykowski. Dziś jednak nie trenuje. Do Myślenic przyjechał z bratem.
14:12
Dawid Kort wyjechał już z bazy. Piłkarz odszedł z Wisły Kraków i ma teraz grać w Grecji. Na treningu pozostało 20 piłkarzy.
14:02

Po spotkaniu piłkarze przeszli z budynku bazy do sali, gdzie czeka ich pierwsza część treningu. Bogusław Leśnodorski i Rafał Wisłocki są jeszcze w budynku. Do Myślenic przyjechali dziś kibice, na miejscu jest wielu dziennikarzy.

13:43
Za chwilę skończy się spotkanie Bogusława Leśnodorskiego i prezesa Wisły Kraków Rafała Wisłockiego z piłkarzami.
13:29
12:56
W Myślenicach pojawił się Bogusław Leśnodorski, a z nim Rafał Wisłocki. Na godzinę 13 mają zaplanowane spotkanie z drużyną.

12:44
Mamy potwierdzenie, że Jakub Błaszczykowski jest już w szatni.
12:40
12:37
W bazie są już też Michał Buchalik i Maciej Sadlok.

12:27
Ośnieżone boisko czeka na piłkarzy. Zajęcia na płycie planowane są dopiero na godzinę 15. Wcześniej odbędzie się spotkanie z władzami klubu, a po nim - zajęcia na hali.

12:21
Do bazy w Myślenicach przyjeżdżają kolejni piłkarze. Przed chwilą dotarli Paweł Brożek, Marcin Wasilewski i Rafał Boguski. Pojawił się też Jakub Błaszczykowski.

12:08

Jak informuje na Twitterze dziennikarz Krzysztof Stanowski, Wisła podjęła uchwałę o podniesieniu kapitału z 74 do 78* mln zł. To może sugerować, iż cztery miliony złotych od nowego inwestora znajdą się wkrótce na jej koncie. Jak zapowiada, „informacja dnia dla kibiców Wisły dopiero przed nami”.

*w pierwotnym tweecie pojawiły się inne kwoty, później poprawione na właściwe.

11:05
Śledztwem w sprawie nieprawidłowości w Wiśle pokieruje doświadczony prokurator Jan Kościsz. Ten sam, który 20 lat temu oskarżał Pawła M. ps. Misiek. W 2009 roku Rzeczpospolita pisała, że Kościsz był na trzech wyjazdach Wisły w europejskich pucharach. Sponsorował je Bogusław Cupiał.
11:00
Maciej Sadlok dla Onetu: Zadomowiliśmy się z żoną w Krakowie, dobrze się nam tutaj żyje, dzieci świetnie czują się pod Wawelem. Odejście z Wisły to ostatnia rzecz, której bym chciał. Przez te lata związałem się emocjonalnie zarówno z klubem, jak i z miastem. Jestem osobą, która nie lubi skakać z kwiatka na kwiatek. Bardzo liczę na to, że będę mógł dalej reprezentować Wisłę.

Obrońca, jak widać, to człowiek dużej wiary. Gdy klub przejął Jakub Meresiński też wierzył, że odejście z Wisły to ostateczność. -  Nie brałem takiego scenariusza pod uwagę. Wierzyłem, że wszystko się wyprostuje i rzeczywiście pewnym osobom udało się ten bałagan ogarnąć, odwołać to, co się stało, a nie powinno - mówił naszemu dziennikarzowi.
10:15
Ważną rolę w ratowaniu Wisły odgrywa też biznesmen Jarosław Królewski, przyjaciel Rafała Wisłockiego. To on rozkręcił akcję pomocy ludzi biznesu. We wtorek wpłacił obiecane 50 tysięcy złotych. 


10:12
10:10
Wiadomo, że nie wszyscy piłkarze pojawią się na pierwszych zajęciach. Będziemy na bieżąco informować o ich liczbie. 

Jeżeli Wisła przekona PZPN i znów będzie miała licencję na grę w ekstraklasie, cały okres przygotowawczy spędzi w kraju. W Myślenicach jest jedno boisko z podgrzewaną płytą.

W marcu 2018 roku odwiedziliśmy ośrodek Białej Gwiazdy. Zobaczcie w jakich warunkach ćwiczą i odpoczywają zawodnicy.

10:01
Przyszłość drużyny stanęła pod dużym znakiem zapytania. Wkrótce umowy bez problemu mogą rozwiązać Vullnet Basha, Jakub Bartkowski, Martin Kostal, Michał Kot, Jakub Bartosz, Rafał Pietrzak, Maciej Sadlok, Mateusz Lis, Marcin Grabowski, Rafał Boguski, Michał Buchalik, Zoran Arsenić, Tibor Halilović, Marko Kolar.

Według agenta trójki Chorwatów, Arsenić, Halilović i Kolar już to zrobili, ale nie mamy oficjalnego potwierdzenia. Jednocześnie można usłyszeć, że w przypadku pozytywnych wieści zawodnicy zastanowią się nad pozostaniem w Wiśle.
10:00
Wiślaków czekają dziś dwa treningi w Myślenicach. Najpierw będą ćwiczyć w miejskiej hali, a o godzinie 15 mają wybiec na boisko. Bez wątpienia najważniejszym punktem dnia będzie spotkanie z Rafałem Wisłockim i Bogusławem Leśnodorskim. Drużyna ma otrzymać informacje o bieżącej sytuacji. Klub będzie prosił zawodników o kilka dni cierpliwości, by zatrzymać jak najwięcej z nich. 


09:50
Na wiosnę w Wiśle na pewno nie zagra dwóch zawodników. Zdenek Ondrasek podpisał umowę z FC Dallas, a Dawid Kort przenosi się do Grecji. Będzie reprezentował Atromitos Ateny, trzeci klub ligi.

09:42
Podsumujmy wtorek:

- O godzinie 6 rano funkcjonariusze, na polecenie prokuratury, przeszukali 15 miejsc: m.in. siedziby TS Wisła Kraków, Wisła Kraków SA i mieszkanie byłej prezez Marzeny Sarapaty. Dziennikarz Szymon Jadczak podał, że nie zastali jej w domu.

- W Warszawie doszło do spotkania prezesa klubu Rafała Wisłockiego i Bogusława Leśnodorskiego z potencjalnym inwestorem i prezesem Ekstraklasy SA.

- Komunikat wydał również Polski Związek Piłki Nożnej, a rzecznik dyscyplinarny krakowskiej izby radców prawnych wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie Marzeny Sarapaty.

- Dziennik "Sport" poinformował, że Sarapata przelała z konta spółki 60 tysięcy złotych, by spłacić zajęcie komornicze prywatnego konta.
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne