Piłkarzy nie ma, ale na Cracovii i tak kopią

Boisko treningowe Cracovii fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Trenerzy Pasów przez lata - zwłaszcza późną jesienią i wczesną wiosną - narzekali na stan boiska treningowego przy ulicy Wielickiej. W przerwie na mecze reprezentacji klub zabrał się za wykonanie drenażu, a piłkarzy wysłał na obóz w Rybniku.

Zmiany w infrastrukturze

Przyjście Michała Probierza do Cracovii dało impuls do zmian. Bardzo zmieniła się drużyna i na razie jeszcze nie widać efektów, bo po ostatniej porażce we Wrocławiu 1:2 zespół spadł na ostatnie miejsce w tabeli. Pozytywne zmiany zachodzą natomiast, jeżeli chodzi o stan infrastruktury w bazie przy ulicy Wielickiej. Niedawno klub wyremontował pomieszczenie po dawnym sklepie kibica i urządził tam siłownię. W tym tygodniu rozpoczęło się wykonywanie drenażu głównego boiska treningowego, Probierz zapowiedział również wymianę sztucznej nawierzchni na boisku za budynkiem klubowym.

Wykonujemy drenaż, którego to boisko nie posiadało. W okresach nasilonych opadów korzystanie z tego boiska było utrudnione lub nawet niemożliwe - mówi o inwestycji wiceprezes Cracovii Jakub Tabisz.

Problemy byłych trenerów

Przekonał się o tym m.in. Jacek Zieliński, który prowadził zespół do końca ostatniego sezonu. Boisko bywało w tak fatalnym stanie, że musiał prowadzić zajęcia na boisku pod balonem, co nie sprzyjało zdrowiu zawodników i zgrywaniu się zespołu. – Boisko przy Wielickiej w połowie wygląda jak lodowisko, w połowie jest grzęzawisko, więc musieliśmy trenować pod balonem. Pawłowi Jaroszyńskiemu ujechała tam noga i zatrzymała się. Na naturalnej jechałaby dalej i nie byłoby urazu – tłumaczył były szkoleniowiec Cracovii.

Klub z ulicy Kałuży na razie musi sobie jakoś radzić. Zmianę na lepsze na pewno przyniesie budowa dużej bazy w Rącznej pod Krakowem, ale na jej otwarcie zawodnikom i trenerom przyjdzie jeszcze poczekać.

Wyjazdowe przygotowania

Na czas remontu boiska do treningów pierwszy zespół (poza piłkarzami, którzy są na zgrupowaniach reprezentacji) pojechał na obóz do Rybika-Kamienia na Śląsku. Piłkarze będą tam ćwiczyć do soboty i na jego zakończenie zagrają sparing z pierwszoligowym GKS-em Katowice. Kolejny mecz o punkty czeka ich u siebie 9 września z Jagiellonią Białystok (godzina 20.30).

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne