Po maratonie na mecz Wisła-Legia? Specjalna promocja dla biegaczy

Mecz Wisła-Legia fot. JG

22 kwietnia będzie stał w Krakowie pod znakiem dużych imprez sportowych. Najpierw około 6–7 tysięcy biegaczy o godzinie 9 wystartuje w 17. PZU Cracovia Maraton, a o 18 rozpocznie się mecz Wisła Kraków-Legia Warszawa. Maratończycy mogą kupić bilety na ten mecz z 17-procentową zniżką.

Największa krakowska impreza biegowa i klasyk Lotto Ekstraklasy połączy w najbliższych dniach Stadion Miejski im. Henryka Reymana. W sobotę na największym miejskim obiekcie przy ulicy Reymonta odbędą się zawody dla dzieci Mini Mini Cracovia Maraton, a od czwartku do soboty pomieszczenia pod trybunami zamienią się w biuro zawodów 17. PZU Cracovia Maraton. Uczestnicy niedzielnego biegu będą tam m.in. odbierać pakiety startowe. W tych dniach przy Reymonta należy się spodziewać tłumów, bo do biegu zapisało się ponad 7600 osób, z czego ponad 6600 wniosło opłatę startową.

REKLAMA

17 procent zniżki

Trzy godziny po zakończeniu maratonu (bieg należy ukończyć do godziny 15), wybrzmi pierwszy gwizdek meczu grupy mistrzowskiej ekstraklasy pomiędzy Wisłą i Legią. Do godziny 18 w poniedziałek klub sprzedał ponad dziesięć tysięcy biletów. Można się spodziewać frekwencji powyżej 20 tysięcy. Poprawić mogą ją uczestnicy maratonu, dla których Biała Gwiazda i Zarząd Infrastruktury Sportowej przygotowali specjalną promocję.

– Każdy uczestnik biegu, który przy zakupie biletu w strefie kibica pokaże kasjerowi swój numer startowy z tegorocznej edycji maratonu, otrzyma 17 procent rabatu na wejściówkę – informuje Olga Tabor-Leszko, rzecznik prasowa Wisły Kraków.

Ile przebiegają piłkarze?

Maratończyk ma do pokonania 42 kilometry i 195 metrów. Przed rokiem zwycięzca Cosmas Mutuku Kyeva przebiegł dystans w 2 godziny, 12 minut i 52 sekundy. Piłkarze, którzy przebywają na murawie pełne 90 minut, zazwyczaj mają w nogach kilkanaście kilometrów. W poniedziałkowym spotkaniu Wisły w Płocku największy dystans pokonał Pol Llonch z zespołu gości – 12 kilometrów i 200 metrów.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne