Po raz 37. powalczą o Złotą Rękawicę Wisły. Nowością będą walki rycerskie

Od 15 do 17 grudnia na obiektach Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków odbędzie się XXXVII Międzynarodowy Turniej Bokserski „O Złotą Rękawicę Wisły”. Fundatorem nagrody jest Mariusz Wach. Atrakcją dla kibiców będą niedzielne, pierwsze w Polsce na ringach amatorskich punktowane walki rycerskie.

Tu zaczynali wielcy

W piątek i sobotę walki będą się odbywały w głównej hali Wisły, a niedzielne finały - w nowej. Wstęp na turniej jest darmowy, transmisję będzie można oglądać w Internecie. Rywalizacja będzie prowadzona w kategorii juniorów, kadetów i seniorów. Najlepszy junior otrzyma złotą rękawicę Wisły ufundowaną przez Przemysława Saletę i krakowskiego boksera Mariusza Wacha, który 17 lat temu był najlepszy w kategorii superciężkiej seniorów.

– To był jeden z moich pierwszych turniejów międzynarodowych. Można pokazać się szerszej publiczności i skonfrontować z różnymi stylami. W Krakowie można zaistnieć w świecie pięściarskim – podkreśla Wach.

– Na rękawicach są nie tylko autografy sportowych patronów, ale innych polskich mistrzów – informuje Piotr Snopkowski, kierownik i trener sekcji bokserskiej Wisły.

„Złotą Rękawicę Wisły” zdobywali przed laty bokserzy znani później z występów na zawodowych ringach: Tomasz Adamek, Andrzej Wawrzyk i Artur Szpilka.

Międzynarodowa obsada

Pomysłodawcą turnieju rozgrywanego od 1976 roku był (na przełomie lat 80-tych i 90-tych zawieszony ze względu na trudności finansowe i transformację ustrojową) Teofil Kowalski, dwukrotny mistrz kraju w wadze koguciej. W ten weekend już po raz piąty z rzędu zostanie przyznana nagroda jego imienia dla najlepszego boksera w wadze koguciej lub piórkowej.

Od 2000 roku turniej rozgrywany jest w nowej formule zaczerpniętej ze sportów motorowych. Rywalizacja stała się ważnym punktem w kalendarzu imprez bokserskich w Polsce. –  Przyjedzie ponad 100 zawodników z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy i Francji – zapowiada Snopkowski.

Między niedzielnymi finałami kibice będą mogli zobaczyć dwie punktowane walki rycerskie. Na zawodach amatorskich w Polsce będzie to absolutna nowość.

Program zawodów:

Piątek (główna hala Wisły), godzina 16: uroczyste otwarcie i początek walk

Sobota (główna hala Wisły: godzina 11:  początek walk przedpołudniowych, godzina 16: walki popołudniowe

Niedziela (nowa hala Wisły), godzina 11: finały i walki rycerskie.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne