Pobiegnij z mistrzem olimpijskim

Wybitny polski lekkoatleta Robert Korzeniowski będzie gościem specjalnym „Porannego Biegu po Plantach Krakowskich”, który odbędzie się już w najbliższą sobotę.

Po raz szósty organizatorzy konferencji Kardiologia Prewencyjna zapraszają na „Poranny Bieg po Plantach Krakowskich”. Bieg odbędzie się na dystansie 4 km – taka jest długość krakowskich Plant, jak zapewniają organizatorzy, nie liczy się wynik, a chęci i zapał.

Poranna aktywność

– Celem organizacji biegu jest promocja regularnej, niezależnej od warunków pogodowych aktywności fizycznej. Promujemy też aktywność fizyczną o intensywności dostosowanej do możliwości każdej osoby. Dlatego w czasie biegu nie mierzymy czasu, nie przyznajemy nagród za najszybsze przebiegnięcie dystansu. Podkreślamy też, że nawet w miejscowościach, w których w miesiącach jesienno-zimowych jakość powietrza atmosferycznego jest niska, nie należy rezygnować z aktywności fizycznej – tłumaczy prof. Piotr Jankowski, pomysłodawca Biegu.

Gość specjalny

Tegoroczne wydarzenie wspiera wybitny polski lekkoatleta, czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy – Robert Korzeniowski.

Zapisy

Bieg rozpocznie się 23 XI 2019 r. (sobota) o godz. 7.00.

START I META: Planty przy ul. Siennej

Zapisy na stronie

 

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto