Pogoda pokrzyżowała plany piłkarzom Wisły. Jarosław Królewski aktywny w klubie i na Twitterze

Na tym boisku w Myślenicach miał zostać rozegrany sparing z Górnikiem (zdjęcie archiwalne) fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zaplanowany na piątek ostatni w tym roku mecz sparingowy z Górnikiem Łęczna został odwołany. Nowy, już nie tymczasowy prezes i przyszły większościowy udziałowiec Wisły zabrał się do pracy.

W piątek o godzinie 14:30 w Myślenicach krakowianie mieli rozegrać ostatnie spotkanie w 2022 roku (3 grudnia, tuż przed urlopami piłkarzy, czeka ich jeszcze gra wewnętrzna). Rywalem miał być Górnik Łęczna, inny spadkowicz z ekstraklasy, z którym niedawno Wisła przegrała przy Reymonta w meczu 17. kolejki I ligi 1:2.

– Ze względu na intensywne opady śniegu i deszczu decyzją sztabu szkoleniowego piątkowy sparing został odwołany. Drużyna Białej Gwiazdy odbędzie w to miejsce jednostkę treningową – poinformowała Karolina Kawula, rzeczniczka prasowa klubu z ulicy Reymonta.

Podobny komunikat na swojej stronie internetowej przedstawił Górnik. Klub z Lubelszczyzny podkreślił, że decyzję wspólnie podjęli trenerzy obu zespołów.

Wiślacy kończą przedostatni tydzień treningów, które rozpoczęli po ostatnim meczu ligowym z Sandecją Nowy Sącz. Sztab szkoleniowy i zawodnicy nasłuchują też informacji z klubowych gabinetów, a także głośnych ostatnich wystąpień właścicieli: Jarosława Królewskiego i Tomasza Jażdżyńskiego. Ten pierwszy, w piątek powołany przez radę nadzorczą na stanowisko prezesa (wcześniej tymczasowo pełnił funkcję), spotkał się już z zawodnikami.

Królewski działa

Właściciel firmy Synerise ma przejąć akcje Jażdżyńskiego i przejąć kontrolę nad klubem (będzie miał ponad 53 procent udziałów). Wcześniej miał pożyczyć spółce kilka milionów złotych – na zabezpieczenie podstawowych potrzeb klubu (wypłaty dla piłkarzy, pracowników) i spłacenie zobowiązań, które mogłyby Wiśle przysporzyć kłopotów w uzyskaniu licencji.

Królewski uaktywnił się na Twitterze. Pisze do kibiców o kolejnych krokach i spotkaniach. Poinformował m.in., że w środę udało mu się spotkać z przedstawicielami Socios Wisła Kraków. Stowarzyszenie mocno wspierające w ostatnich latach klub, przede wszystkim finansowo, ma mieć więcej do powiedzenia. Według Gazety Krakowskiej, jego przedstawiciel mógłby wejść do rady nadzorczej spółki.

Komu ufasz najbardziej z trójki największych udziałowców Wisły?

  • 18,2% (129)
  • 19,4% (137)
  • 62,4% (441)