Pogoń Kraków współpracuje ze słynnym greckim klubem

fot. materiały prasowe

Krakowski klub, a przede wszystkim jego akademia, nawiązał współpracę z Olympiakosem Pireus. To druga taka umowa w ostatnim czasie. Wcześniej partnerem Pogoni została włoska Catania.

Niedawno w Grecji przebywał Marek Dragosz, dyrektor sportowy KSPN Pogoń Kraków. Kilka dni rozmów z dyrektorem akademii Ricardo Martins Peresem, szefem skautingu Pedro Caravele i koordynatorem departamentu bramkarskiego Vaggelisem Lappasem zaowocowało pełną zgodą o zakresie współpracy.

Jej główne obszary to metodologia i skauting. Wymiana myśli będzie odbywać się w obydwie strony, a pierwsze efekty w postaci szkoleń i staży już się odbyły. To szczególnie wartościowe dla krakowskiego klubu, bo nie tylko będzie mógł liczyć na wzajemne wizyty szkoleniowe, ale też otwierać je na inne kluby z Małopolski.

– Naszą ideą jest stworzenie sieci klubów partnerskich. Nie tylko tych zagranicznych - mówi Marek Dragosz. - Chcielibyśmy, aby z tych kontaktów mogły korzystać również inne małopolskie organizacje piłkarskie. Wierzę, że zachęcimy do współpracy szerokie grono naszych sąsiadów. Tym bardziej, że paleta korzyści stale będzie się poszerzać, bo na kierunkach włoskich i greckich nie zamierzamy poprzestać – dodaje.

Olympiakosu Pireus to jedna z najbardziej znanych greckich marek. Na krajowym podwórku drużyna aż 44 razy zdobywała mistrzostwo. Jako trener w klubie pracował Kazimierz Górski, występowało w nim również kilku polskich piłkarzy, m.in. Andrzej Juskowiak i Michał Żewłakow.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne