Polska kontra Irlandia na stadionie Prądniczanki

fot. Amp Futbol Polska

W najbliższy weekend (8-9 czerwca) na przebudowanym obiekcie KS Prądniczanka odbędzie się dwumecz reprezentacji w amp futbolu pomiędzy Polską i Irlandią.

Spotkania są elementem przygotowań do mistrzostw Europy w 2020 roku, które odbędą się w Krakowie. Test organizacyjny czeka również nasze miasto.

– Mamy ME, ale ciągle myślimy również o organizacji MŚ w 2020 roku. Najpoważniejszym konkurentem ma być Turcja, jedyny kraj, który ma zawodową ligę amp futbolu - mówi Janusz Kozioł, pełnomocnik prezydenta do spraw rozwoju kutury fizycznej.


Efektowne mecze

Podkreśla, że kibice, którzy po raz pierwszy zobaczą w akcji zawodników tej kadry, będą zaskoczeni techniką niepełnosprawnych piłkarzy. –Chcemy się pokazać z dobrej strony mieszkańcom Krakowa – podkreśla Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska.

Najbliższy przeciwnik drużyny Marka Dragosza to solidna drużyna. Podczas ostatnich mistrzostw Starego Kontynentu Irlandia zajęła szóstą pozycję, a w ubiegłorocznych mistrzostwach świata była trzynasta (Polska zajęła siódme miejsce).

– Wsiądę do tramwaju i pojadę na mecz międzynarodowy – śmieje się Marek Dragosz, trener reprezentacji, który od urodzenia mieszka w Krakowie i w końcu doczeka się meczu amp futbolu pod Wawelem.

Dodaje, że zawodnicy nie zmarnują ani minuty, bo czeka ich duże wyzwanie w 2020 roku.

– Ostatnie tygodnie spędziłem w siłowni i na boisku, by szlifować swoje umiejętności. Każdy z zawodników podchodzi do tego w ten sam sposób. Polska i Irlandia lubią otwarty futbol, więc liczymy na wiele bramek – mówi Krystian Kapłon, zawodnik biało-czerwonych.

Mecze zostaną rozegrane w sobotę (godzina 19) i niedzielę (godzina 10), ale kibice szczególnie są zaproszeni na pierwszy z nich.

O godzinie 18 na murawie zobaczymy byłych piłkarzy Cracovii i Wisły oraz przyjaciół amp futbolu w ramach spotkania gwiazd. Zaproszenie otrzymali między innymi Arkadiusz Głowacki, Rafał Wisłocki, Kazimierz Kmiecik, Kazimierz Węgrzyn, Marcin Cabaj i Michał Probierz.

Po wizycie w Krakowie biało–czerwonych czeka bardzo intensywny czas. 22 czerwca zmierzą się z Belgią w Rzepinie, a 13-14 lipca kadra U-23 zagra w Manchesterze z Anglią i Turcją. 7-8 września w Warszawie Polaków czeka główny punkt tegorocznych przygotowań, czyli ósma już edycja Amp Futbol Cup - prestiżowego turnieju z udziałem sześciu czołowych reprezentacji.

Na zakończenie roku zawodnicy trenera Dragosza polecą do Turcji, żeby w dwumeczu zmierzyć się z mistrzami Europy i wicemistrzami świata.

W nowej odsłonie

Dwumecz Polska-Irlandia będzie pierwszym dużym wydarzeniem na przebudowanym stadionie Prądniczanki im. Władysława Kawuli. Obiekt oficjalnie został otwarty 30 maja. Posiada sztuczną murawę, oświetlenie o natężeniu 500 luksów i krytą trybunę z zapleczem o pojemności ponad 1200 osób. Koszt inwestycji wyniósł 11,8 mln zł.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne