Pomnik i skwer pamięci zostaną ufundowane przez kibiców?

W tym miejscu ma powstać skwer i stanąć pomnik Reymana fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl/ Bartek Ziółkowski

Wisła chce stworzyć przy stadionie skwer pamięci legend Białej Gwiazdy. Jego ważną częścią ma być pomnik byłego kapitana piłkarskiej drużyny – Henryka Reymana.

O skwerze wiślackich legend mówiło się od kilku miesięcy. Klub chce go stworzyć na terenie przy parkingu od strony ulicy Reymonta, blisko strefy kibica. Obecnie jest tam beton, trawa i kilka drzew.

Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków ogłosiło konkurs na koncepcję skweru i pomnika. Prace można składać do 8 listopada. Zwycięzca otrzyma w nagrodę dwa karnety VIP Gold na mecze Wisły i podpisze umowę na szczegółowe opracowanie projektu.

Miasto, które zarządza stadionem, na razie wydało wstępną zgodę na proponowane przez klub zmiany. – Ostateczna zgoda zostanie wydana po akceptacji projektu pomnika. Stąd zaczynamy od konkursu, aby przedstawić miastu pomysły – mówi Iwona Stankiewicz, rzecznik prasowy Wisły.

Na razie trudno szacować koszty i czas realizacji przedsięwzięcia. – Jest kilka pomysłów na zdobycie pieniędzy i jednym z nich są cegiełki dla kibiców, które później zostałyby wmurowane w cokół pomnika. Trwają również rozmowy z potencjalnymi podmiotami, które mogłyby sfinansować projekt częściowo lub w całości –informuje Stankiewicz.

Obecnie Henryk Reyman jest upamiętniony pomnikiem (z tablicą) na rogu ulic Reymonta i Reymana.

Przy strefie kibica klub chciałby też zbudować nowy sklep z gadżetami i kawiarnią.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne