Pomogą w przygotowaniu nie tylko do maratonu. Niedzielne bieganie w Krakowie

Jeden z treningów w Lasku Wolskim w 2017 roku fot. Justyna Kamińska/LoveKraków.pl

21 stycznia o godzinie 10 pod Tauron Areną Kraków rozpocznie się pierwszy z serii treningów prowadzonych przez specjalistów z AZS AWF Kraków Masters. W tym roku zupełnie za darmo będzie można przygotować się nie tylko do kwietniowego 17. PZU Cracovia Maraton, ale również do pozostałych imprez wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej.

17. PZU Cracovia Maraton odbędzie się 22 kwietnia. W tym roku, po pięciu latach przerwy, trasa ponownie będzie poprowadzona jedną pętlą. Zawodowcy i amatorzy biegania ponownie odwiedzą Nową Hutę. – To zapewni komfort biegania i pomoże zawodnikom elity powalczyć o dobry czas, a każdy będzie miał większą szansę na ustanowienie swojej „życiówki” – uważa Dariusz Kaczmarski, trener AZS AWF Kraków Masters, koordynator bezpłatnych treningów przed trzema najważniejszymi krakowskimi imprezami biegowymi.

W poprzednich latach treningi rozpoczynające się w każdą niedzielę pod Tauron Areną Kraków odbywały się tylko do PZU Cracovia Maraton. W tym roku biegacze mogą liczyć na więcej, bo Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie i trenerzy będą do dyspozycji aż do jesieni. Biegacze zbierają się pod Tauron Areną Kraków od strony ulicy Lema w każdą niedzielę o godzinie 10. Wyjątkiem są treningi wyjazdowe w Lasku Wolskim czy Puszczy Niepołomickiej, o których organizatorzy będą na bieżąco informować.

Dla każdego

– To dobry moment, by na poważnie rozpocząć przygotowania do maratonu. Liczymy, że frekwencja będzie jeszcze lepsza, bo niedługo nie będzie można robić w niedzielę zakupów i ludzie będą szukać oferty. My zapewniamy doświadczoną kadrę dla mężczyzn i kobiet w każdym wieku i na różnym poziomie zaawansowania. Zapraszamy obcokrajowców pracujących w Krakowie. Trenerzy są przygotowani do prowadzenia treningów w języku angielskim – mówi Kaczmarski.

Jeżeli ktoś chciałby się poruszać, ale nie ma gdzie zostawić dziecka, może go zabrać na trening. Jeden opiekun zajmie się pociechami, a rodzice będą mogli potrenować i fajnie się pobawić.

Jednym z trenerów jest Grzegorz Sudoł, olimpijczyk w chodzie sportowym. Po zakończeniu kariery zajął się biegami. Udział w półmaratonie ma za sobą, a teraz przygotowuje się do królewskiego dystansu. – Czwórka z nas ma tytułu doktora, więc służymy informacjami o odżywianiu, zdrowiu itp. Możecie nas pytać o wszystkie aspekty. Treningi będą atrakcyjne – zapewnia medalista mistrzostw świata i Europy.

Plan najbliższych treningów:

21 stycznia: oficjalne przedstawienie kadry trenerskiej, wspólna rozgrzewka z akcentem koordynacyjnym i elementami siły biegowej jako tzw. pobudzenie. Dłuższy akumulacyjny trening tlenowy w formie tlenowego wybiegania. Na zakończenie seria spokojnych przebieżek.

28 stycznia: wycieczka biegowa w formie tzw. crossu – ok. 20-25 km.

4 lutego: trening wyjazdowy w Lasku Wolskim. Zbiórka na parkingu na końcu Alei Waszyngtona pod Kopcem Kościuszki. Dobieg do Lasku Wolskiego przez Sikornik. Trening na pętli wokół ZOO. Powrót przez Sikornik pod Kopiec Kościuszki.

INFORMACJE O TRENINGACH NA BIEŻĄCO MOŻNA ŚLEDZIĆ W TYM MIEJSCU ->>>

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne