Ponad 20 tysięcy złotych od biegaczy dla fundacji

Uczestnicy biegu sylwestrowego dobrze się bawią i pomagają fot. LoveKraków.pl

20 754 złote wpłynie na konto Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis po 14. Krakowskim Biegu Sylwestrowym. – Włączanie akcji charytatywnych do imprez biegowych jest naszą dobrą tradycją – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Od 2004 roku pod Wawelem rok żegna się na sportowo. 31 grudnia odbywa się u nas bieg Sylwestrowy, w którym najważniejszy nie jest jednak wynik, a dobra zabawa. W ubiegłym roku na ulicach Krakowa zobaczyliśmy ponad dwa tysiące osób w barwnych przebraniach. Mogli startować na dystansie pięciu lub dziesięciu kilometrów.

Dobrym zwyczajem stało się już, że uczestnicy i organizatorzy biegu pomagają małym pacjentom. Dochód z ostatniej imprezy – ponad 20 tysięcy złotych – zostanie przeznaczony na działanie fundacji wspierającej leczenie dzieci i młodzieży.

Pomagajmy dalej

– Budżet ochrony zdrowia jest kulawy, a sprzęt chirurgiczny też się psuje. Dziękujemy wszystkim i prosimy, by dalej nam pomagali – mówi profesor Janusz Skalski, prezes fundacji Schola Cordis, któremu symboliczny czek na 20 754 złote przekazała wiceprezydent Krakowa Katarzyna Król.

Organizatorami biegu sylwestrowego są miasto i Krakowski Klub Biegacza Dystans, który od kilku lat przekazuje dochód ze swoich imprez na rzecz fundacji. Akcje charytatywne towarzyszą też innym krakowskim biegom. Podczas weekendu maratońskiego można wziąć w udział akcji PZU „Podziel się kilometrem”. We wrześniu odbywa się z kolei Kraków Business Run, który pomaga osobom potrzebującym protez.

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne