Porażka Proximy. Krakowianki wciąż niepewne drugiej pozycji przed play-off

fot. Paulina Frączek/LoveKraków.pl

Beniaminek w I lidze siatkówki kobiet przegrał w przedostatnim meczu sezonu zasadniczego z Sokołów SA Nike Węgrów 2:3. O tym, czy Proxima przystąpi do play-offów jako wicelider, przekonamy się w sobotę.

Zespół Alessandro Chiappiniego zaserwował swoim kibicom huśtawkę nastrojów. Pierwsze dwa sety przegrał do 23 i 22, a kolejne wygrał do 20 i 23. W decydującej piątej odsłonie 15:10 wygrały jednak przyjezdne i to one zdobyły w hali przy ulicy Ptaszyckiego dwa punkty, a Proxima tylko jeden. To druga porażka krakowianek z zespołem z Węgrowa, w pierwszym meczu również było 3:2 dla rywalek.

W sobotę odbędą się ostatnie mecze fazy zasadniczej. Wówczas przekonamy się, na którym miejscu tę część rozgrywek zakończy Proxima. Od dawna pewna pierwszej lokaty jest warszawska Wisła (54 punkty). O drugie miejsce wciąż walczą Proxima (41) i Joker Mekro Energoremont Świecie (40.). W ostatniej kolejce krakowianki zmierzą się z szóstym SMS-em PZPS Szczyrk, a Joker podejmie WTS Solna Wieliczka (czwarta pozycja).

Proxima Kraków – Sokołów SA Nike Węgrów 2:3 (23:25, 22:25, 25:20, 25:23, 10:15)

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne