Porażka Wandy na inaugurację sezonu żużlowego. Nowe bandy na stadionie

fot. Łukasz Zając

W pierwszym meczu Nice 1. Ligi Żużlowej Arge Speedway Wanda Kraków przegrała w Łodzi z Orłem 40:50. W Lany Poniedziałek zespół z Nowej Huty podejmie w derbach Małopolski Unię Tarnów.

Szczepaniak na plus, Hougaard na minus

Początek meczu nie był widowiskowy, cztery pierwsze gonitwy skończyły się wynikiem 5:1 dla gospodarzy lub gości. Później rywalizacja nabrała rumieńców – skazywani na pożarcie krakowianie bardzo dobrze radzili sobie na starcie i zawodnicy z Łodzi musieli ich gonić. Po dziesiątym wyścigu Orzeł miał dziesięć punktów przewagi i nie oddał ich do końca.

Kibice mogą być jednak zadowoleni z inauguracyjnej jazdy Wandy. W Łodzi świetnie spisał się Mateusz Szczepaniak, który zdobył trzynaście punktów i trzy bonusy. Rozczarował nieco Patrick Hougaard, który nie wygrał ani jednego biegu. W drugiej kolejce Wanda zmierzy się na swoim torze z Unią Tarnów. Spotkanie odbędzie się 17 kwietnia o godzinie 14.45. Wcześniej, bo w środę 12 kwietnia, w Krakowie odbędą się eliminacje Srebrnego Kasku.

Ciąg dalszy modernizacji

Wysłużony stadion przy ulicy Odmogile powoli przechodzi modernizację. W 2019 roku na obiekcie mają zakończyć się prace związane z przebudową trybun, budową zadaszenia i instalacją oświetlenia. Całkowity koszt inwestycji to dziesięć milionów złotych.

W ubiegłym tygodniu na obiekcie zakończył się montaż nowych band absorbujących energię kinetyczną. Od nowego sezonu wszystkie kluby na tym poziomie muszą je posiadać, by otrzymać licencję na starty w Nice 1. Lidze Żużlowej. Jak informuje Zarząd Infrastruktury Sportowej, z budżetu miasta został sfinansowany zakup dwóch band o długości 20 metrów każda.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne