Potencjalni inwestorzy się wycofali. Co będzie z byłymi basenami „Polfy”?

Basen Polfy popada w ruinę fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zarząd Infrastruktury Sportowej liczył, że podpisze umowę z partnerem, razem z którym wybuduje centrum sportowe na terenach dawnych basenów „Polfy” przy ulicy Eisenberga. Prowadzone z dwoma firmami rozmowy nie zakończyły się jednak sukcesem, bo żadna z nich nie złożyła oferty w terminie.

ZIS szukał inwestora w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Zainteresowane było Przedsiębiorstwo Przemysłu Betonów „PREFABET – Białe Błota” oraz Hiszpanie ze spółką „Go Fit Kraków”. Pod koniec roku Paweł Popławski, kierownik Działu Planowania i Przygotowania inwestycji w ZIS, był dobrej myśli. – Hiszpanie włożyli zbyt duże pieniądze w analitykę tego przedsięwzięcia, by się wycofać. Ich oferta jest interesująca i warta rozważenia – podkreślał.

28 lutego miejska jednostka zaprosiła dwa zainteresowane podmioty do składania ofert. Termin upłynął 30 marca. Jak się okazało, żadne oferty do ZIS nie wpłynęły. Postępowanie trzeba było więc unieważnić. – Kandydaci nie przesłali oficjalnej informacji podającej przyczyny niezłożenia ofert – informuje Jerzy Sasorski, rzecznik ZIS.

Zamknięty od ośmiu lat

Basen „Polfy” działał od lat 70. Został zamknięty w 2009 roku z powodu złego stanu technicznego. Urzędnicy szacowali, że budowa nowego ośrodka na terenie o powierzchni 1,82 hektara może kosztować nawet 80 milionów złotych. Chcieli, by przy ulicy Eisenberga powstał odkryty basen z mokrym placem zabaw dla dzieci i innymi atrakcjami. Popadający w ruinę budynek miał zostać wyburzony, a w jego miejsce planowana była budowa obiektu-rekreacyjno-sportowego. Później być może także hotelu i centrum rehabilitacyjnego.

Niewykluczone, że gmina będzie chciała zrealizować inwestycję w innym trybie i z własnych środków.

 

 

 

 

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne