Potrójne złoto Juvenii

fot. Juvenia

Juniorzy krakowskiego klubu rugby po raz pierwszy w ponad stuletniej historii zdobyli mistrzostwo Polski mężczyzn do lat 18. Wcześniej młode ekipy Smoków wywalczyły złote medale MP i PP w odmianie siedmioosobowej oraz były najlepsze wśród rywalizacji dziewcząt do lat 16. Trenerem wszystkich drużyn jest Łukasz Kościelniak.

Mistrzowie U-18 w czterech meczach zdobyli 94 punkty i stracili tylko siedem. Zaczęli od pokonania Budowlanych Łódź (26:0) i Budowlanych Lublin (14:0). – Te dwa mecze toczyliśmy w strugach deszczu, nie mieliśmy więc możliwości w pełni wykorzystać swoich atutów w ataku. Mimo to odnieśliśmy pewne zwycięstwa, zagrali wszyscy zawodnicy, a ja miałem dodatkowo okazję przetestować kilka wariantów ustawienia zespołu – mówi trener Łukasz Kościelniak.

Nie było na nich mocnych

Kolejnym przeciwnikiem Smoków był Orkan Sochaczew, drugi po Juvenii faworyt do tytułu. Rywal wydawał się mocniejszy fizycznie, ale Juvenia wrzuciła piąty bieg i ograła rywala 34:0. Radość z pewnego zwycięstwa zmąciła nieco kontuzja dwóch zawodników. W decydującym o złotym medalu starciu z Lechią Gdańsk nie mogli wystąpić Jakub Rapacz i Marcjan Krzykawski.

– Ostatnie spotkanie rozpoczęło się dość feralnie, bo najpierw nos złamał Adrian Kościelniak, a około dziesiątej minuty czerwoną kartką został ukarany jeden z najbardziej wyróżniających się zawodników Juvenii – Bartłomiej Skoczeń. Mimo gry w osłabieniu od pierwszej do ostatniej minuty kontrolowaliśmy wynik spotkania – podkreśla Kościelniak. Juvenia straciła co prawda przyłożenie, ale były to zarazem pierwsze i jedyne punkty zdobyte przez ich rywali podczas turnieju.

MVP turnieju został wybrany Michał Jurczyński, a Bartłomiej Skoczeń najlepszym graczem Juvenii Kraków. W najlepszej 15 turnieju znalazło się aż siedmiu reprezentantów Smoków: Artur Bryl, Oskar Dębiński, Bartłomiej Janeczko, Michał Jurczyński, Marcin Morus, Mateusz Polakiewicz i Jakub Rapacz.

Zaproszenie do Dubaju

Trzy złote medale tylko zaostrzają apetyty Juvenii. Choć zwodnicy powoli będą przechodzić w wiek seniorski, podopieczni Kościelniaka nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Klub został zaproszony na najbardziej prestiżowy turniej w olimpijskiej odmianie rugby – rugby 7 –  w Dubaju – Dubai U19 International, odbywający się w ramach Dubai Sevens.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne