Potrzebujesz protezy lub rehabilitacji? Pomogą biegacze

fot. materiały prasowe

6 września odbędzie się kolejna edycja biegu charytatywnego Kraków Business Run. Organizatorzy rozpoczęli przyjmowanie zgłoszeń od osób potrzebujących pomocy.

Przyszły beneficjent powinien wypełnić dokumenty, które są dostępne na stronie www.polandbusinessrun.pl w zakładce „Dla Beneficjentów”, a następnie do końca kwietnia wysłać je pocztą tradycyjną na krakowski adres Fundacji Poland Business Run (Siemiradzkiego 17/2, 31–137 Kraków). Wnioski będą rozpatrywane przez komisję.

– W ubiegłym roku napłynęło do nas prawie 200 próśb o wsparcie. Chętnych jest tak wielu, że złożenie dokumentów nie jest równoznaczne z przyznaniem dofinansowania, a wnioskowanie o daną sumę nie gwarantuje otrzymania dokładnie takiej kwoty. W pierwszej kolejności kierujemy pomoc do najbardziej potrzebujących – tłumaczy Klaudia Kaniewska z fundacji Poland Business Run.

Biegi odbywają się w największych polskich miastach. Uczestnicy od ośmiu lat wspierają osoby z dysfunkcjami narządu ruchu, w tym po amputacjach. Beneficjenci wracają do normalnego życia, pracy i zmów mogą realizować swoje pasje.

Sztafety niosące pomoc

– Chciałbym nareszcie wyjść z czterech ścian, marzę o tym, by po prostu pójść w góry. Bardzo potrzebuję protezy. Chcę zacząć znów aktywnie żyć – mówił przed imprezą w 2018 roku jeden z potrzebujących.

W Kraków Business Run startują pięcioosobowe sztafety, głównie wystawiane przez firmy, korporacje i instytucje. Liczba osób, które otrzymają wsparcie, zależy od frekwencji biegaczy, którzy zapiszą się na bieg i opłacą swój udział. W tym roku we wszystkich lokalizacjach organizatorzy przygotowali miejsca dla ponad 30 tysięcy osób. Im więcej chętnych, tym więcej środków na dofinansowania protez, sprzętu medycznego i godzin rehabilitacji.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne