Pożegnaj 2019 rok biegiem w przebraniu

Krakowski Bieg Sylwestrowy fot. Mateusz Chwajoł/Archiwum Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie

31 grudnia w samo południe z Małego Rynku wystartuje 16. Krakowski Bieg Sylwestrowy. Dochód z imprezy po raz kolejny zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

Krakowski Bieg Sylwestrowy to idealna okazja, by zakończyć mijający rok aktywnie (biegiem na 5 lub 10 km), na wesoło (w przebraniach, których rozmiar i styl ogranicza tylko wyobraźnia uczestnika) i jednocześnie pomagając małym pacjentom, podopiecznym kardiochirurga prof. Janusza Skalskiego.

„Smocza Piątka” i „Radosna Dziesiątka”

„Smocza Piątka” (5 km) przeznaczona jest dla wszystkich chętnych, a „Radosna Dziesiątka” (10 km) dla osób pełnoletnich (w drodze wyjątku – za zgodą rodzica – dopuszczone do biegu mogą być osoby, które ukończyły 16 lat). Maksymalny czas przewidziany na pokonanie jednego z dwóch dystansów to 90 minut. 

Start i meta zostaną usytuowane na Małym Rynku. Organizatorzy zachęcają do przebrania się w fantazyjne stroje – mile widziane nawiązujące do historii i tradycji Krakowa.  

Autorom najbardziej pomysłowych kreacji powołane jury przyzna nagrody finansowe i rzeczowe w kategoriach: najlepiej przebrany zespół, najlepiej przebrana para, najlepsze przebranie indywidualne i najlepiej przebrane dziecko/nastolatek poniżej 18. roku życia.

Limit uczestników wynosi 2500. Zapisać można się przez Internet (do 22 grudnia) i w biurze zawodów (jeżeli będą wolne miejsca). Do 1 grudnia opłata startowa wynosi 30 zł, a potem będzie wzrastać.

Trasa i regulamin imprezy dostępne są w tym miejscu.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne