Pozytywne zmiany przy Ptaszyckiego [VIDEO]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Prawie 12 milionów złotych zainwestowało w ostatnich latach miasto w obiekty sportowe przy ulicy Ptaszyckiego w Nowej Hucie.

Dawny blask odzyskuje hala widowiskowo-sportowa Suche Stawy. Po remoncie dachu, instalacji grzewczej i termomodernizacji ścian przyszedł czas na środek hali. Serce obiektu jest teraz nie do poznania. Prawdziwą metamorfozę przeszły trybuny. Stare drewniane ławki zastąpiły nowe plastikowe – i co najważniejsze wygodne – foteliki.

Sportowcy trenują i rozgrywają swoje mecze na nowoczesnej, mniej kontuzjogennej nawierzchni. Został zamontowany nowy system nagłośnienia i oświetlenia. Dzięki niemu możliwa jest transmisja telewizyjna w formacie 4k. Blask odzyskały także hol, szatnie, pokoje dla sędziów i sanitariaty. Od 2014 roku miasto zainwestowało w halę prawie dziewięć milionów złotych. W tegorocznym budżecie znalazł się milion na kolejne prace. W odnowionej hali gra m.in. ekstraklasowa drużyna siatkarek Trefla Proximy Kraków.

Zmienia się także otoczenie hali. Tuż obok, w miejscu starego lodowiska, powstało nowoczesne boisko piłkarskie. Plac do gry ze sztuczną trawą ma 105 na 66 metrów. Boisko jest bezpieczne dla trenujących – ma piłkochwyty i osłony antyurazowe. Treningi po zmroku są możliwe dzięki oświetleniu o mocy 200 luksów, zamontowanemu na dwunastometrowych masztach. Inwestycja została zrealizowana ze środków budżetu miasta za ponad dwa miliony 800 tysięcy złotych.

Inwestycje nadzorował Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne