Prezes Jagiellonek i rektor UJ napisali do PZPN-u

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Konrad Wełpa, prezes AZS UJ Kraków wystosował pismo do Komisji ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej, w którym prosi o decyzję z duchem rywalizacji sportowej w sprawie zakończenia sezonu w ekstralidze kobiet. Do prezesa Zbigniewa Bońka zaapelował również rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Centrala wciąż nie podjęła ostatecznej decyzji dotyczącej zakończenia sezonu w kobiecej elicie, choć wcześniej PZPN zapowiadał, że informacje pojawią się do 24 maja. W Warszawie mają twardy orzech do zgryzienia, ponieważ na proponowane podczas jednej z wideokonferencji rozwiązanie nie zgadza się krakowska drużyna, która nie ze swojej winy ma jeden rozegrany mecz mniej.

Chodzi o spotkanie 12. kolejki między Jagiellonkami a LKS Rolnik B. Głogówek, które zostało przesunięte ze względu na kolidujący termin rozgrywek w futsalu, w których brały udział drużyny z Małopolski i Opolszczyzny. PZPN pozwala na łączenie gry w obu ligach, jednocześnie zawodniczki AZS UJ stanowią trzon kadry grającej w hali. Podczas wideokonferencji pojawił się pomysł sklasyfikowania drużyn po rozegraniu różnej liczby spotkań, przez co krakowianki straciłyby szanse na pierwszy w historii medal mistrzostw Polski na trawie.Przewodniczącym komisji ds. piłkarstwa kobiecego jest Zbigniew Bartnik. Ostatnio było o nim głośno w związku ze sporem o awans z III ligi między Motorem Lublin a Hutnikiem Kraków. Za takim zakończeniem sezonu lobbuje Józef Grząba, prezes Podokręgu Sosnowiec. Jak wiadomo, na decyzji pozbawiającej drużynę UJ walkę o podium skorzystałaby ekipa Czarnych Sosnowiec.

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego napisał list do prezesa Zbigniewa Bońka. Profesor Wojciech Nowak nie kryje, że z niepokojem odbiera sygnały o propozycji dokończenia rozgrywek. „Zaproponowane rozwiązanie dotyczące zakończenia sezonu, traktujące nierozegrane spotkanie jako nieodbyte z obustronnym walkowerem bez przyznania punktów, w naszym odczucie jest dla Uniwersytetu Jagiellońskiego krzywdzące, naruszające zasadę równych szans, a także regulaminu rozgrywek” – pisze Nowak.

Propozycje AZS UJ

O regulaminie wspomina także Konrad Wełpa, który w sobotę skierował list do Komisji ds. Nagłych PZPN. To ten sam organ, który niedawno zdecydował, że do II ligi awans uzyska i Motor, i Hutnik. Wełpa przypomina, że art. 2 ust 2 uchwały PZPN z 12 marca 2020 roku mówi, iż kolejność drużyn w tabeli jest ustalana po ostatniej rozegranej kolejce. Prosi, by wyznaczyć termin meczu z LKS Rolnik B. Głogów, zakończenie rozgrywek po 11. kolejce lub przyznania równorzędnych trzecich miejsc Czarnym Sosnowiec i AZS UJ Kraków.

– Nie chodzi nam o pieniądze, które otrzymują drużyny z podium, ale przede wszystkim o docenienie wysiłku zawodniczek – mówił LoveKraków.pl Krzysztof Krok, trener Jagiellonek. 

comments powered by Disqus