Prezydent: Znaleźliśmy rozwiązanie dla Wisły

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Jacek Majchrowski na swoim profilu na Facebooku opublikował stanowisko po spotkaniu z przedstawicielami Ekstraklasy SA w sprawie problemu ze stadionem dla Wisły Kraków. – Ekstraklasa zadeklarowała,że bezpośrednio do miejskiej kasy spłaci dług Wisły Kraków w stosunku do ZIKIT – pisze prezydent.

Mowa o pieniądzach, które każdy klub dostaje m.in. za transmisje. Prawdopodobnie byłaby to kwota otrzymana za sezon, który dopiero się rozpocznie, bo po premię za minione rozgrywki stoją już w kolejce inni wierzyciele klubu.

Majchrowski informuje również, że dokładny harmonogram spłat zostanie ustalony w najbliższym czasie. – Takie porozumienie pozwoli miastu zaproponować Wiśle Kraków SA podpisanie umowy dzierżawy stadionu na rok pod warunkiem, że przed każdym meczem Wisła będzie wpłacała miastu kwotę za wynajem stadionu, co pozwoli uniknąć zarzutu niegospodarności. Żeby zrealizować ten pomysł potrzebna jest teraz zgoda zarządu Wisły Kraków. Mam nadzieję, że kibice, którym tak zależy na klubie, wpłyną na zarząd spółki, by przyjęła takie rozwiązanie – informuje gospodarz miasta. Dług, o którym mowa, wynosi 3,9 mln złotych.

Rzeczniczka prezydenta, Monika Chylaszek, wyjaśnia, że na razie nie można mówić o kwotach, jakie klub płaciłby za organizację jednego meczu. – Najpierw musimy usłyszeć od Wisły deklarację, że zgadza się na trójstronną umowę. Dopiero po jej podpisaniu możemy usiąść do rozmów i dyskutować o stawkach czynszu dzierżawy – mówi Chylaszek.

Przypomnijmy, że Wisła nie posiada ważnej umowy od 1 lipca. Pierwszy mecz w lidze ma zagrać u siebie 21 lipca.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne