Probierz: Już zapomniałem o wygranych derbach

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

– Był bardzo ważny, ale szybko o nim zapomnieliśmy. Mamy przed sobą kolejne trudne mecze, w których nikt nie będzie nas lekceważył – mówi trener Cracovii przed niedzielnym spotkaniem z Górnikiem Zabrze. Początek o godzinie 15 na stadionie przy ulicy Kałuży.

Pasy są wiceliderem tabeli ze stratą dwóch punktów do Pogoni Szczecin. Przed nimi mecz z 11. Górnikiem Zabrze.

– Marcin [Brosz – trener Górnika] potrafi wznieść piłkarzy na wyżyny, wprowadzać młodych. Ma bardzo dobrze zorganizowany zespół, który dobrze wychodzi do kontrataku. Igor Angulo potrafi się utrzymać przy piłce – ocenia przeciwnika opiekun Cracovii.

Przeciwko Trójkolorowym nie wystąpią Mateusz Wdowiak, Niko Datković, Michał Rakoczy, Sebastian Strózik i Rubio. – W kadrze na Górnika będzie jedna niespodzianka – mówi Probierz, mając na myśli jednego z młodych zawodników.

Rywale uczą się Cracovii

Choć Cracovia wygrała pierwsze derby pod wodzą Probierza, w klubie zapewniają, że nie żyli zwycięstwem przez cały tydzień.

– Szybko o nim zapomnieliśmy. Mamy przed sobą kolejne trudne mecze, w których nikt nie będzie nas lekceważył. Wiemy, jak zaczynają z nami grać, więc musimy się do tego dostosować – podkreśla.

Szkoleniowiec zaprasza również kibiców, w tym studentów, którzy przyjechali na studia. – Chcemy być mocniejsi także w strukturach kibicowskich. Niedziela, godzina 15 to dobra pora. Zdąży się wytrzeźwieć po sobocie i można się dobrze wprawić na resztę niedzieli – mówi w swoim stylu Probierz.


comments powered by Disqus