Probierz: Nagroda dla trenerów, którzy przetrwali

fot. Łukasz Żołądź/ Cracovia

Szkoleniowiec Cracovii został nominowany do nagrody trenera sezonu ekstraklasy. – Jest duża rywalizacja między Waldemarem Fornalikiem i Piotrem Stokowcem. Powinny być dwie nagrody – mówi Michał Probierz.

Zwycięzców poznamy 20 maja, dzień po zakończeniu sezonu, na gali ekstraklasy. Michał Probierz znalazł się w trójce nominowanych w kategorii najlepszy trener. Jego konkurentami są dwaj inni Polacy – Piotr Stokowiec z Lechii Gdańsk i Waldemar Fornalik z Piasta Gliwice.

Lechia i Piast od początku sezonu były w czołówce. Droga Probierza do nominacji była nieco inna. Cracovia latem miała problemy i długo znajdowała się w strefie spadkowej. Dopiero jesienią rozpoczęła marsz w górę tabeli, który pozwolił jej do końca grać o europejskie puchary. Władze klubu zaufały trenerowi i dziś zbierają tego owoce.

– Nominacja jest fajna, ale z drugiej strony jestem rozczarowany, bo przed sezonem mówiłem, że chcemy grać o mistrza – mówi Probierz. – Nagrodę powinno dostać siedem trenerów, którzy przetrwali, bo to sztuka w polskiej piłce – podkreśla.

O niektórych szkoleniowcach jednak zapomniał, bo w tym sezonie trenera nie zwolniło dziewięć klubów, a nie siedem, jak powiedział Probierz.

Pytany, komu wręczyłby statuetkę, odpowiada, że przyznałby dwie nagrody. – Jest duża rywalizacja między Fornalikiem i Stokowcem – zauważa.

Znane plany na lato

Pasy celują w czwarte miejsce, które w tym sezonie gwarantuje udział w eliminacjach do Ligi Europy. Na trzy kolejki przed końcem zajmują piątą lokatę i tracą trzy punkty do Jagiellonii Białystok.

W niedzielę Cracovia wygrałą z Lechią, w sobotę o godzinie 20.30 czeka ją mecz z Lechem Poznań, który bardzo rozczarowuje i po sezonie w drużynie dojdzie do dużych zmian.

– Nikt się nie spodziewał takiego Lecha, ale mają indywidualności. Gdy zostawi się im trochę swobody, potrafią grać – mówi opiekun krakowian.

Niezależnie od ostatecznych rozstrzygnięć Cracovia wznowi treningi 17 czerwca. Trzy dni później zespół wyjedzie na dwutygodniowy obóz w Słowenii. Jeżeli klub zakwalifikuje się do europejskich pucharów, pierwszy mecz zagra w drugim tygodniu lipca.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne