Protest Wisły uznany, Legia ukarana

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Komisja Ligi anulowała żółtą kartkę Ivana Gonzaleza, którą sędzia pokazał mu podczas niedzielnego meczu w Warszawie. Po spotkaniu z Białą Gwiazdą klub ze stolicy został ukarany m.in. grzywną.

„Komisja Ligi informuje, iż po zapoznaniu się z opinią Kolegium Sędziów PZPN oraz zapisem wideo postanowiła uznać protest klubu Wisła Kraków dotyczący żółtej kartki dla zawodnika Ivana Gonzaleza z meczu Legia Warszawa - Wisła Kraków. Na podstawie zebranego materiału dowodowego (potwierdzonego przez Kolegium Sędziów PZPN) Komisja Ligi uznała, że zawodnik nie dopuścił się faulu i postanowiła nie zaliczać Ivanowi Gonzalezowi żółtej kartki do rejestru napomnień” – czytamy w komunikacje KL.

Gonzalez został ukarany kartką w pierwszej połowie. Sędzia Paweł Gil uznał, że faulował on wychodzącego na czystą pozycję Miroslava Radovicia. Powtórki jednoznacznie pokazały, że pomocnik Legii symulował.

Po niedzielnym klasyku KL ukarała Legię za zachowanie kibiców. Mistrz Polski musi zapłacić 30 tysięcy złotych grzywny, a jego fani nie przyjadą na najbliższy mecz z Wisłą w Krakowie.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne