O Wiśle u prezydenta. Jednak bez władz Białej Gwiazdy

fot. Marek Marszałek/LoveKraków.pl
Przyszłość Wisły jest niepewna, więć o jej losach rozmawia się na wielu szczeblach. Klub nadal szuka z potencjalnycych inwestorów i sponsorów, ale przedstawiciele władz liczą też na pomoc miasta.

Aktualizacja, godzina 17: Rzeczniczka prezydenta dementuje informacje o spotkaniu z przedstawicielami Wisły. To nie oznacza jednak, że o klubie w magistracie nie będą prowadzone rozmowy. Spotkanie się odbędzie, ale wyłącznie z udziałem Jacka Majchrowskiego i jego podwładnych.

Udało nam się ustalić, że w środę o godzinie 14.30 w magistracie dojdzie do spotkania prezydenta Jacka Majchrowskiego, przedstawicieli władz Białej Gwiazdy, pełnomocnika Majchrowskiego ds. sportu Janusza Kozioła i reprezentantów kilku miejskich jednostek/wydziałów. 

Władze miasta oczekują od klubu transparentnych działań. Nie jest tejemnicą, że obecny zarząd na tyle się skompromitował, że magistratowi łatwiej rozmawiałoby się z bardziej wiarygodnymi osobami. Jednym z pomysłów Ryszarda Niemca, prezesa MZPN, który we wtorek rozmawiał z prezydentem, jest wejście do klubu miejskichj spółek jako udziałowców. 

Jak już informowaliśmy wcześniej, we wtorek powinna zapaść decyzja w sprawie odroczenia klubowi płatności za dwa czekające go w tym roku mecze do 12 i 27 grudnia.

Tymczasem piłkarze przygotowują się do kolejnego meczu. W sobotę o godzinie 20.30 podejmą Jagiellonię Białystok. Zespół Macieja Stolarczyka przegrał dwa ostatnie spotkania na wyjazdach i jest coraz bliżej opuszczenia grupy mistrzowskiej. Krakowianie ulegli 1:4 Arce Gdynia i 0:2 Miedzi Legnica.
comments powered by Disqus