Przygotowują się do jednego z najważniejszych meczów sezonu

fot. mat. prasowe

4 lub 5 listopada rugbyści Juvenii rozegrają kluczowe spotkanie w ekstralidze. Od wyniku wyjazdowego meczu z Budowlanymi Łódź zależeć będzie, która z tych drużyn zostanie gospodarzem barażu o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W 14. kolejce Juvenia pod wodzą tymczasowego trenera Piotra Sadowskiego podejmowała na boisku Narodowego Centrum Rugby Pogoń Siedlce. Krakowianie bez kompleksów rozpoczęli mecz z drużyną prowadzoną przez ich byłego trenera Andrzeja Kozaka. W ostatecznym rozrachunku przegrali 9:36, ale zawodnicy podkreślają, że zeszli z boiska z wysoko podniesioną głową. Mierzyli się przecież z rywalem, który ma zupełnie inne cele, walczy o mistrzostwo Polski.

– Pokazaliśmy wolę walki. Po ostatnich meczach z Arką i Lechią zawodnicy chcieli udowodnić swoim kibicom, że potrafią grać. Wynik oczywiście nie jest pozytywny, ale najważniejsze jest to, że rugbiści widzą, czego im brakuje, potrafią zlokalizować błąd, a potem go naprawić – mówił po meczu trener Piotr Sadowski.

Przed krakowianami dwa najważniejsze mecze sezonu z Budowlanymi Łódź. Pierwszy z nich odbędzie się na wyjeździe 4 lub 5 listopada. Od jego wyniku będzie zależeć, gdzie zostanie rozegrany baraż. Zwycięstwo oznacza przywilej własnego boiska.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne