Puchar Kontynentalny. Comarch Cracovia przegrała, ale ciągle ma szanse na awans

Comarch Cracovia uległa Niomanowi Grodno 1:4 w drugim dniu półfinałowej rywalizacji w Pucharze Kontynentalnym. Białoruski zespół jest już pewny awansu. W niedzielę o drugie miejsce, gwarantujące grę w finale, zawodnicy Pasów powalczą z Donbasem Donieck.

Bejbarys Atyrau w Krakowie pomimo wielu trafień nie ma po dwóch dniach rywalizacji na swoim koncie żadnych punktów. Najpierw uległ Cracovii 2:3, a w sobotę Donbasowi 3:5. Ukraiński zespół, podobnie jak gospodarze turnieju, zachowuje szanse na awans do finału. Po dogrywce, którą stoczył z Niomanem ma w tabeli o jedno oczko więcej od Cracovii. Decydujące starcie w niedzielę o godzinie 19.

Kapitalne widowisko bez happy endu

Drugi dzień rywalizacji w Pucharze Kontynentalnym zagwarantował Niomanowi awans do finału. Zdecydowany faworyt nie miał jednak łatwo. Cracovia, choć w pierwszej tercji często grała w osłabieniu, mając nawet na lodzie dwóch zawodników mniej, przetrwała trudny okres i po 20 minutach na tablicy wyników był bezbramkowy remis.

W drugiej tercji z bardzo dobrej strony zaprezentował się Artiom Kisly, który w odstępie zaledwie pięciu minut zdobył aż trzy trafienia, a prowadzenie białoruskiej ekipy podwyższyła bramka Nikołaja Susło. Gospodarze szukali honorowego gola, ale udało im się go zdobyć dopiero w trzeciej odsłonie. Bartłomiej Bychawski pokonał bramkarza gości w 46. minucie.

Spotkanie pomiędzy Cracovią a Niomanem toczyło się w świetnej atmosferze. Kibice obu drużyn mocno zagrzewali swoich zawodników do walki. Trafień i emocji nie brakowało. Przez zaciętą rywalizację druga tercja zakończyła się przed czasem z uwagi na uszkodzoną osłonę z pleksi. Brakująca minuta została dograna w trzeciej tercji.

Bejbarys Atyrau - Donbas Donieck 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)

Bramki: Vishnaykov (14.), Deryabin (22.), Makarov (43.) – Korenchuk (13., 22., 29.), Layalka (24.), Nikiforov (59.).

Nioman Grodno - Comarch Cracovia 4:1 (0:0, 4:0, 0:1)

Bramki: Kisly (27., 29., 32.), Susło (33.) – Bychawski (46.).