Puchar Kontynentalny. Comarch Cracovia zagra w finale!

Comarch Cracovia po rzutach karnych pokonała Donbas Donieck 2:1 i po raz pierwszy w historii zagra w finale Pucharu Kontynentalnego. Obok krakowian z turnieju pod Wawelem do finału awansowali hokeiści Niomana Grodno.

Po dwóch dniach rywalizacji pewna awansu do turnieju finałowego była drużyna z Białorusi Nioman Grodno. Losy drugiego miejsca gwarantującego grę w finale miały się rozstrzygnąć w niedzielny wieczór. Dokonania Comarch Cracovii i Donbasu Donieck były podobne. Obie ekipy pokonały Bejbarys Atyrau i uległy Niomanowi, z tym że o porażce ukraińskiego zespołu zadecydowała dopiero dogrywka.

Walka do samego końca

Na brak emocji na lodowisku przy Siedleckiego nikt nie mógł narzekać. Po pierwszej tercji był bezbramkowy remis, choć hokeiści z Doniecka próbowali zdominować gospodarzy. Bramki padały dopiero w dwóch kolejnych odsłonach. Jako pierwsi krążek w siatce umieścili gospodarze, ale tuż po wznowieniu trzeciej tercji Donbas zdołał doprowadzić do wyrównania.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, choć jeszcze przed końcową syreną krakowianie mieli rzut karny. Niestety nie zdołali go wykorzystać, dlatego też o losach pojedynku musiała zadecydować seria najazdów. W potyczkach ligowych karne nie należały jak dotąd do najmocniejszej strony Cracovii. Tym razem jednak strzały zawodnikom Pasów wyszły bezbłędnie. Swoje szanse pewnie wykorzystali Michal Vachovec, Damian Kapica i Mateusz Rompkowski. Fenomenalny w bramce był Miroslav Kopriva, który trzy razy odbił krążek.

W pierwszym niedzielnym meczu Bejbarys niespodziewanie pokonał Niomana 4:2. Porażka nie wpłynęła jednak na losy białoruskiego zespołu, który awans miał już zapewniony. W finale, który rozegrany zostanie w dniach od 10 do 12 stycznia 2020 roku zagrają obok Cracovii i Niomana Sonderjyske Vojens i Nottingham Panthers. Gospodarzem rozgrywki finałowej będzie jeden z uczestników.

Bejbarys Atyrau - Nioman Grodno 4:2 (2:2, 2:0, 0:0)

Bramki: Mitryakov (2.), Kulikov (4.), Stepanenko (22.), Pisarev (32.) – Stepanov (12.), Turkin (13.)

Comarch Cracovia - Donbas Donieck 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 0:0 D., 1:0 K.)

Bramki: Bryniczka (33.), Vachovec (decydujący karny) – Laylka (44.)