Puszcza Niepołomice straciła jednego z czołowych piłkarzy. Wzmocnienia zaczęła od defensywy i stawia na mini zgrupowania

Kamil Zapolnik (drugi z prawej) ma walczyć o powrót do ekstraklasy w Bruk-Bet Termalice Nieciecza fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Za szykującymi się do drugiego sezonu w ekstraklasie niepołomickimi Żubrami kilka zmian w drużynie i jeden wygrany sparing. Opuścił ich m.in. najlepszy napastnik Kamil Zapolnik, który został wykupiony przez klub z I ligi.

Członkowie zespołu Tomasza Tułacza tydzień temu wrócili z urlopów. W sobotę rozegrali sparing z Ruchem Chorzów, który w poprzednim sezonie także był beniaminkiem ekstraklasy, ale po roku musiał się z nią rozstać. Na stadionie przy ulicy Cichej, który nie był dopuszczony do gry w elicie, zwycięskiego gola dla niepołomiczan strzelił w 73. minucie Thiago.

Żubry zaczęły od wzmacniania defensywy

W wyjściowym składzie Puszczy znaleźli się pozyskani niedawno obrońcy: środkowy Dawid Szymonowicz z Warty Poznań i lewy Michal Siplak z Górnika Zabrze. W przeszłości obaj występowali w Cracovii, więc wracają w dobrze sobie znane strony. W drugiej połowie na boisku zameldował się 17-letni bramkarz Michał Perchel, którego trenerzy sprawdzali już zimą. Teraz przenosiny z trzecioligowych Karpat Krosno stały się faktem. Grał także prawy obrońca Patryk Kieliś, który w poprzednim sezonie reprezentował Hutnika Kraków. Nie zabrakło także testowanych, wśród których byli m.in. środkowy obrońca Orest Tiahło z czeskiego SK Hanacka Slavia Kromieryż i pomocnik Mateusz Radecki (ostatnio w GKS-ie Tychy).

Transfery Puszczy Niepołomice

Zespół Tułacza opuściło kilku graczy. Z jednymi klub chciał się pożegnać, na inne rozstania nie miał wielkiego wpływu. Aston Villa zdecydowała o powrocie wypożyczonego bramkarza Oliwiera Zycha, a inny klub zapłacił wpisaną do kontraktu kwotę odstępnego za Kamila Zapolnika. Choć nie zostało to jeszcze oficjalnie ogłoszone, najlepszy napastnik Żubrów, który do pięciu goli dołożył pięć asyst i był bardzo niewygodny dla rywali, w nowym sezonie ma grać w pierwszoligowym Bruk-Bet Termalice Nieciecza. Podopieczni Marcina Brosza mają bić się o awans do ekstraklasy. 

Niepołomice opuścili także gracze, którzy ostatnio mniej znaczyli dla zespołu: obrońcy Jakub Bartosz, Michał Koj (zagra w Wieczystej Kraków) i Tomasz Wojcinowicz oraz napastnicy Maciej Firlej i Jordan Majchrzak.

Letnie sparingi Puszczy Niepołomice

Przed Puszczą jeszcze pięć sparingów. 28 czerwca podejmą w Woli Chorzelowskiej Wisłę Kraków. Mecz zwieńczy ośmiodniowy obóz Białej Gwiazdy na Podkarpaciu, a dla niepołomiczan będzie to podsumowanie już drugiej wizyty w tym miejscu tego lata (25-28.06). Trener Tułacz lubi zabierać drużynę na mini zgrupowania i w czasie obecnych przygotowań zaplanowano aż trzy takie wyjazdy. W lipcu Żubry zmierzą się z Rakowem Częstochowa (3.07), Polonią Bytom (6.07), ŁKS-em Łódź (9.07) i Bruk-Bet Termalicą Nieciecza (13.07).

Sparing ze Słoniami będzie próbą generalną przed inauguracją sezonu. Na początek Puszczę czeka trudne zadanie, bo 19 lipca zagra na boisku mistrza Polski Jagiellonii Białystok.