PZU Cracovia Maraton. Nie ma fali rezygnacji

fot. Szymon Gruchalski/ Archiwum Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie

7,5 procent zapisanych biegaczy poprosiło Zarząd Infrastruktury Sportowej o zwrot opłaty startowej po przeniesieniu 19. PZU Cracovia Maraton z kwietnia na listopad.

Największa impreza biegowa pod Wawelem w tym roku miała się odbyć 26 kwietnia, ale z powodu koronawirusa została przesunięta o ponad pół roku – na 8 listopada. Organizatorzy wstrzymali zapisy do biegu głównego i imprez towarzyszących. Jednocześnie umożliwili zarejestrowanym już osobom zrezygnowanie ze startu i zwrot opłaty za udział. Można o to wnioskować do 31 maja wysyłając e-mail na adres zapisy@zis.krakow.pl. W tytule należy napisać „Zwrot opłaty startowej za… (nazwa imprezy)”, a w treści imię i nazwisko uczestnika, numer startowy i adres e-mail podany przy rejestracji.

Ile osób zrezygnowało?

W chwili wstrzymania zapisów w 19. PZU Cracovia Maratonie chciało wziąć udział 5230 osób. Od 17 marca do 8 kwietnia ze startu zrezygnowały 394 osoby, co stanowi 7,5 procent zapisanych. O zwrot wpisowego wystąpiło 85 cudzoziemców.

W zaplanowanym na sobotę poprzedzającą maraton Biegu Nocnym na 10 km zamierzało wystartować 1863 biegaczy. Do 8 kwietnia zrezygnowało 92, czyli niespełna 5 procent. Wśród nich jest 16 obywateli innych państw.

Zainteresowanych rywalizacją w nowym terminie 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego nie jest tylko 8 ze 180 zapisanych (4,4 procent). Z Cracovia Maraton na Rolkach zrezygnowało 3 z 200 osób (1,5 procent), które opłaciły udział.

Oczekiwanie na wznowienie zapisów

Zapisy do 19. PZU Cracovia Maratonu i biegów imprez towarzyszących zostaną wznowione po ustaleniu nowych regulaminów. – Utrzymana zostanie opłata, która obowiązywała przed ich wstrzymaniem. Nowe okresy zapisów i związane z nimi zmiany wysokości opłat są ustalane – tłumaczył Michał Sobolewski z zespołu ds. PR Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, który jest organizatorem imprez.

 


comments powered by Disqus