PZU Cracovia Maraton rośnie w siłę

fot. Szymon Gruchalski

Nie ma już wolnych miejsc w zaplanowanym na 15 października 4. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim. Kto się spóźnił, może jeszcze zapisać się do startu w „5 dla Kościuszki”, której meta również znajdzie się na płycie TAURON Areny Kraków.

W ubiegłą niedzielę w Krakowie odbył się 11. PZU Bieg Trzech Kopców. Słoneczny dzień stał okazał się rekordowy. Rywalizację ukończyła rekordowa liczba 2331 biegaczy. Do tego Kenijczyk Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo z czasem 40 minut i 4 sekundy ustanowił nowy rekord najlepszego wyniku uzyskanego w 2012 roku.

To jednak nie koniec biegowego rekordowego roku w naszym mieście. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie informuje, że podczas zgłoszeń internetowych zostały wyprzedane wszystkie miejsca. Nie będzie więc możliwości zapisania się w biurze zawodów. W tym roku z ulicy Lema przed TAURON Areną Kraków na nieco ponad 21-kilometrową trasę chce wyruszyć 10 tysięcy zawodniczek i zawodników.

Najmłodszy z Królewskiej Triady Biegowej

Półmaraton jest najmłodszym z krakowskich biegów, ale zainteresowanie nim jest równie duże, co innymi imprezami wchodzącymi w skład Królewskiej Triady Biegowej. Trzy edycje ukończyło 16659 osób, a ostatnią 7082. W tym roku pobity zostanie kolejny rekord frekwencji.

– To bardzo cieszy. Widać, że w Krakowie chcą biegać mieszkańcy i chętnie przyjeżdżają do nas ludzie z innych miast i krajów. Półmaraton to poważny dystans i trzeba się do niego dobrze przygotować. Najważniejsze, by kierować się rozsądkiem i rozłożyć siły od początku do końca – mówi Ilja Markow, były utytułowany chodziarz, a obecnie trener.

Osoby, które nie zdążyły się zapisać do startu w 4. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim lub nie są w stanie rywalizować na takim dystansie, wciąż mogą zapisać się do "5 dla Kościuszki", biegu upamiętniającego dwusetną rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Trzeba mieć ukończone 16 lat i pokonać dystans w 40 minut.

W najbliższą niedzielę, 8 października w Parku Lotników Polskich odbędzie się ostatni wspólny trening w formie śniadania biegowego. W trakcie ćwiczeń będzie można testować produkty dostępne na trasie 4. PZU Półmaratonu Królewskiego. Po wysiłku wszyscy zaproszeni są na wspólne śniadanie. Zbiórka o godzinie 10 przy fontannie w Parku Lotników Polskich.

Jak rośnie zainteresowanie PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim:

I edycja, rok 2014: ukończyło 3740 osób, w tym 846 kobiet

II edycja, rok 2015: ukończyło 5837 osób, w tym 1404 kobiet

III edycja, rok 2016: ukończyły 7082 osoby, w tym 1968 kobiet

Rekord trasy: Elvis Kipkoech (Kenia), w 2015 roku pobiegł w czasie 1:02.45, wśród kobiet Izabela Trzaskalska w 2016 roku pokonała dystans w czasie 1:11.33

4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski (21 km 97,5 m)

Start: 15 października o godzinie 11 z ulicy Lema przed Tauron Areną Kraków

Meta: płyta Tauron Areny Kraków. Bieg należy ukończyć do godziny 14

5 dla Kościuszki (5 km)

Start: 15 października o godzinie 11 z ulicy Lema przed Tauron Areną Kraków

Meta: płyta Tauron Areny Kraków. Bieg należy ukończyć do godziny 11.40

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne