PZU Cracovia Maraton wraca do Nowej Huty

fot. Justyna Kamińska/LoveKraków.pl

100 dni przed 17. PZU Cracovia Maratonem, który w tym roku odbędzie się 22 kwietnia, organizatorzy poinformowali, że po pięcioletniej przerwie największa krakowska impreza znów będzie składała się z jednej pętli. – Liczymy na kolejne rekordy trasy i liczby uczestników – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Trasa sztandarowej miejskiej imprezy biegowej do Nowej Huty wiodła w latach 2005-2013. W ostatnich edycjach biegacze pokonywali po ulicach Krakowa dwie pętle, bo w mieście trwało wiele remontów. Za kilka miesięcy zawodowi biegacze i pasjonaci odwiedzą więcej miejsc na mapie królewskiego miasta. – Zapisanych jest już ponad pięć tysięcy osób, z czego ponad pół tysiąca obcokrajowców. Najwięcej jest zawodników z Wielkiej Brytanii, co może dziwić, bo wielu zapewne stawiałoby na naszych najbliższych sąsiadów – informuje Kowal, który jest dyrektorem maratonu.

Organizatorzy liczą, że dzięki jednej pętli uda się pobić rekord trasy. Aktualny wynosi 2:11.26. Do maratonu i innych miejskich biegów przez cały rok będzie można się przygotowywać na bezpłatnych treningach prowadzonych przez AZS AWM Kraków Masters. Pierwsze zajęcia już 21 stycznia. O szczegółach poinformujemy na LoveKraków.pl w przyszłym tygodniu.

Dwudniowe Krakowskie Spotkania Biegowe

17. PZU Cracovia Maraton jest wisienką na torcie kolejnych Krakowskich Spotkań Biegowych. Od początku trwały one od piątku wieczora do niedzieli, ale w tym roku wszystkie wydarzenia zmieszczą się w dwa weekendowe dni. – Sobota to tradycyjnie dzień dla rodzin z wieloma mniejszymi biegami i atrakcjami, a także rywalizacją rolkarzy wokół Błoń. Wieczorem, o godzinie 21 lub 21.30 z rynku ruszy bieg na 10 kilometrów. Dotąd odbywał się w piątek, ale przeważnie lało – zauważa dyrektor miejskiej jednostki.
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne