Wisłocki nadal rządzi w TS Wisła. Nowe twarze w zarządzie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Pełniący od stycznia obowiązki prezesa Rafał Wisłocki został wybrany na nową, czteroletnią kadencję. 33-latek był jednynym kandydatem. Poparło go 78 z 81 głosujących delegatów. Zarząd liczy dziewięciu członków, to w większości przedstawiciele sekcji.

W czwartek w klubowej restauracji przy ulicy Reymonta 22 odbyło się Walne Sprawozdawczo-Wyborcze Zebranie Delegatów Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków. Poprzednia kadencja była bardzo burzliwa. Rozpoczął ją Piotr Dunin-Suligostowski, który zrezygnował po nieodpowiedzialnym wpisie w Internecie. Później przez ponad dwa lata TS-em kierowała Marzena Sarapata.

O stanowisko ubiegał się tylko Rafał Wisłocki, od połowy 2018 roku członek zarządu, a od stycznia pełniący obowiązki prezesa po rezygnacji Marzeny Sarapaty. Jego kandydaturę zaproponował prezes honorowy Ludwik Miętta-Mikołajewicz.

– Wyraźnie przyczynił się do poprawy wizerunku, okazał się właściwym człowiekiem - mówił Miętta-Mikołajewicz.

W głosowaniu tajnym Wisłocki otrzymał 81 głosów, 2 delegatów było przeciw, oddano jeden głos nieważny.

Nowe otwarcie

Wisłocki urodził się 13 marca 1986 roku w Gorlicach. Absolwent krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego z TS-em jest związany od 2009 roku - najpierw jako trener i koordynator grup młodzieżowych, a od 2015 dyrektor zarządzający akademii. W styczniu, gdy piłkarska spółka stanęła na skraju upadku, stanął na czele zarządu Wisły Kraków SA. Funkcję tę pełni do dziś.

– Chciałbym, by było to nowe otwarcie – powiedział Wisłocki i wskazał kandydatów na pozostałych członków zarządu. Ze starej ekipy zaproponował tylko Dorotę Gburczyk-Sikorę.

W skład nowego zarządu zostali powołani: Dorota Gburczyk-Sikora, Robert Zaczkiewicz, Tomasz Ordys, Łukasz Krupa, Małgorzata Solarz-Kulbicka, Paulina Kujawa, Piotr Snopkowski, Piotr Piecuch.

Ponad 5 mln zł straty

Ustępujący zarząd przedstawił między innymi sprawozdanie finansowe. TS zakończył rok 2018 z 5,2 mln zł straty. W tej kwocie zawarty jest dług za akcje piłkarskiej spółki wobec Tele-Foniki i faktycznie nie obciąża budżetu, bo jest spłacany przez Wisłę Kraków SA.

Przewodniczący komisji rewizyjnej Łukasz Przegon przyznał, że sytuacja finansowa TS jest gorsza niż cztery lata temu, bo zwiększyły się zobowiązania zewnętrzne. Komisja wystąpiła o nieudzielenie absolutorium ustępującego zarządowi. 

– Zastaliśmy klub z długami i teraz one nas ścigają. Opinia wygłoszona przez komisję jest krzywdząca. Największe problemy mamy z zaległościami wobec MPEC-u. Warto też zauważyć, że grupa CanPack ogranicza wsparcie dlasekcji damskiej koszykówki – tłumaczył ustępujący wiceprezes Szymon Michlowicz.

Delegaci przyjęli te słowa ze zrozumieniem. Za udzieleniem absolutorium głosowało 64 delegatów, 16 było przeciw, a 6 wstrzymało się od głosu.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne