Rekordowe zainteresowanie niedzielnym półmaratonem

fot. Paulina Frączek/LoveKraków.pl

8305 biegaczy ukończyło zeszłoroczny PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Zapowiadana na niedzielę dobra pogoda i ponad dziesięć tysięcy nadanych numerów startowych pozwala prognozować kolejną rekordową imprezę. Start o godzinie 11 z ulicy Lema, meta na płycie Tauron Areny Kraków.

W tym roku po raz pierwszy każdy chętny mógł brać udział w cyklicznych, bezpłatnych treningach przygotowujących do sztandardowych krakowskich biegów. Grzegorz Sudoł, wybitny chodziarz, a obecnie trener AZS AWF Kraków Masters, podkreśla, że niektórzy nie odpuścili żadnych zajęć.

– W treningach wzięło udział ponad cztery tysiące osób. Dzieliliśmy się wiedzą o bieganiu, żywieniu i ubiorze. Zawodnicy pobiegną we wspaniałej scenerii – mówi trzykrotny olimpijczyk. Biegacze wracają na Rynek Główny, który rok temu ominęli z powodu remontów.

Przez Internet do biegu zapisało się 10 364 zawodniczek i zawodników. Kilka tygodni temu Zarząd Infrastruktury Sportowej zwiększył limit startujących do 12 tysięcy, więc w ostatniej chwili można się zgłosić w piątek i sobotę w biurze zawodów. 

5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski wchodzi w skład Królewskiej Triady Biegowej. Każdy, kto w jednym roku ukończy maraton, Bieg Trzech Kopców i półmaraton zostaje dodatkowo wyróżniony. W tym roku organizatorzy nie przygotowali specjalnej statuetki, bo uczestnicy złożą ją sami z medali otrzymanych na mecie każdej z imprez. Szansę na skompletowanie trzech krążków ma 913 osób.5 dla Niepodległej

W niedzielę na ulicach Krakowa zobaczymy też tysiąc uczestników biegu z okazji odzyskania niepodległości. Wystartują razem z biegaczami i również będą finiszować na płycie hali. Różnica jest jednak taka, że będą mieli do pokonania tylko pięć kilometrów.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne