Rekordowy – jak co roku – Kraków Business Run

fot. materiały prasowe

8 września w dziewięciu polskich miastach wystartuje 29 tysięcy osób. W samym Krakowie w biegu charytatywnym weźmie udział 1,5 tysiąca pięcioosobowych sztafet.

Bieg rozpocznie się w sobotę, 8 września o godzinie 10.30. Start i meta zostały wyznaczone na Rynku Głównym. Wystartują sztafety składające się z pięciu osób. Jeden uczestnik będzie miał do pokonania 3,8 kilometra.

Sztafety

Jest to bieg osiągalny dla wszystkich. Wynik jest jednak sprawą drugorzędną, bo liczy się przede wszystkim cel, gdyż dochód z imprezy pomoże „stanąć na nogi” osobom z niepełnosprawnością ruchową – podopiecznym Fundacji Poland Business Run. Tylko dzięki krakowskiej odsłonie Poland Business Run pomoc otrzyma co najmniej 20 osób. To ludzie, których skrzywdził los – potrzebują protez, wózków, pionizatorów, wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne i konsultacji psychologicznych.  

Beneficjentem Kraków Business Run 2019 jest między innymi Marcin Kasprzyk, były żołnierz, który stracił nogę w wypadku samochodowym.

– Proszenie o pomoc kogokolwiek nigdy nie przychodziło mi łatwo. Po amputacji myśl bycia ciężarem dla rodziny mobilizowała mnie niesamowicie do pracy nad sobą. Teraz dzięki fizjoterapeutom z Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu, do których skierowała mnie Fundacja Poland Business Run, uwierzyłem, że będę jeszcze sprawny – mówi 41-letni Kasprzyk.

 

W rozpowszechnianie idei pomagania i biegu włączyli się też sportowcy reprezentujący wiele dyscyplin, dla których aktywność fizyczna to pasja lub sposób na życie. Wśród Ambasadorów biegu są trenerka Adrianna Palka, aktor Mateusz Janicki, lekkoatleta Adam Czerwiński i kierowca rajdowy Rafał Sonik.

Przedstawiciele miasta zapewniają, że bieg nie spowoduje wielu utrudnień dla pieszych i pojazdów komunikacji miejskiej. Zostaną zbudowane trzy kładki ułatwiające pieszym swobodne poruszanie się – dwie na Rynku Głównym, a trzecia w okolicach ul. Św. Idziego, umożliwiająca przejście na Wawel.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne