Remis Pasów w Turcji

Na zgrupowaniu w Belek Cracovia zremisowała 1:1 z Velje Boldklub, przedostatnim zespołem duńskiej ekstraklasy. Bramkę dla drużyny Michała Probierza zdobył Airam Cabrera.

Mecz był planowany na czwartek, ale ze względu na warunki atmosferyczne panujące w Turcji (opady deszczu) odbył się dzień wcześniej. Mimo to auta utrudniała grę w piłkę.
W pierwszej połowie Michał Probierz dał szansę juniorom i zawodnikom, którzy jesienią rzadziej pokazywali się na boisku. Grali między innymi Mateusz Pieńczak z rocznika 2003 i rok starszy Michał Rakoczy.

Duńczycy objęli prowadzenie po strzale zza pola karnego w 44. minucie. Po przerwie na boisko weszli bardziej doświadczeni piłkarze, ale długo nie potrafili wyrównać. Udało się dopiero po rzucie karnym, który na gola zamienił Airam Cabrera.

Kolejnym rywalem Pasów będzie Achmat Grozny z rosyjskiej ekstraklasy. Spotkanie zaplanowane jest na sobotę i ma się rozpocząć w południe czasu polskiego.

Cracovia – Velje Boldklub 1:1 (0:1)

Bramka dla Cracovii: Cabrera (75., karny).

Cracovia: Stępniowski – Zięba, Helik, Pieńczak, Datković, Pestka – Dimun, Serafin – Pik, Rakoczy, Fereira – Strózik.

W drugiej połowie grali: Pesković, Dytiatjew, Dąbrowski, Datković, Siplak, Budziński, Diego, Piszczek, Cabrera, Lusiusz, Hanca.