Rewolucja w Cracovii. Czy tak powinno się żegnać legendy?

fot. Arkadiusz Szuba/LoveKraków.pl

Hokeiści Comarch Cracovii nie zdobyli w tym roku medalu, więc w drużynie szykuje się wiele zmian. Na początek klub „podziękował” dwóm zawodnikom, którzy grali w niej przez 14 lat. Mowa o legendach, bo w takich kategoriach trzeba traktować status Damiana Słabonia i Rafała Radziszewskiego w Pasach. Nie bez powodu słowo podziękował daliśmy w cudzysłów. Obaj hokeiści otrzymali 14-dniowe wypowiedzenia umów wygasających z końcem przyszłego miesiąca, a klub zapowiedział uroczyste pożegnanie dopiero po medialnej burzy. Z drużyny odchodzą także Krystian Dziubiński i Petr Kalus.

Niedawno klub wręczył 14-dniowe wypowiedzenia kontraktów (obowiązujących do 30 kwietnia) Damianowi Słaboniowi i Rafałowi Radziszewskiemu. Obaj reprezentowali Comarch Cracovię od 2004 roku i walnie przyczynili się do siedmiu złotych, dwóch srebrnych i dwóch brązowych medali mistrzostw Polski i innych krajowych trofeów. Napastnik i bramkarz ubierali strój w biało-czerwone pasy ponad 600 razy.

O pierwszych decyzjach kadrowych Cracovia poinformowała w czwartek, ale portal hokej.net o wypowiedzeniu dla Słabonia pisał już we wtorek. „Sposób w jaki to się odbyło, delikatnie mówiąc, nie przystoi tak renomowanemu klubowi. Żywa legenda klubu nie usłyszała nawet słowa "dziękuję", nie mówiąc już o pożegnalnym meczu czy uhonorowaniu przez władze Cracovii. Chyba nie tak powinno się żegnać zasłużonych graczy” – czytamy w branżowym portalu.

Dopiero po medialnej burzy klub opublikował podziękowania dla zawodników i zapowiedział, że na początku przyszłego sezonu oficjalnie ich pożegna. Słaboń miał również otrzymać propozycję szkolenia młodzieży w krakowskim klubie, ale na razie nie podjął decyzji odnośnie swojej przyszłości.

W nowych rozgrywkach przy Siedleckiego nie zobaczymy także Krystiana Dziubińskiego (w Cracovii od 2015 roku) i Petra Kalusa (od 2016).

Rohaczek zostaje

Sezon 2017/2018 Polskiej Hokej Ligi Pasy zakończyły na czwartym miejscu, przegrywając walkę o brązowy medal z Podhalem Nowy Targ. Jeszcze przed końcem rozgrywek pojawiły się plotki, że Comarch może przestać sponsorować hokej w Cracovii. Profesor Janusz Filipiak zdementował te informacje za naszym pośrednictwem. – W rozgrywkach 2018/2019 nadal będzie występowała drużyna pod nazwą Comarch Cracovia, a trenerem pozostanie Rudolf Rohaczek – zapewnił prezes Cracovii.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne