Rodziny bardzo mile widziane. 21 kwietnia 13. Mini Cracovia Maraton

Mini Cracovia Maraton 2017 fot. Krzysztof Porębski / Archiwum ZIS

Podczas 17. PZU Cracovia Maraton czeka nas przede wszystkim emocjonująca rywalizacja zawodowców, ale organizatorzy podkreślają, że impreza skierowana jest także do krakowskich rodzin, które mają możliwość aktywnego spędzenia czasu. W przeddzień maratonu, 21 kwietnia, będą mogły wziąć udział w 13. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego. Najliczniejsza rodzina zostanie udekorowana i otrzyma nagrodę.

Ku pamięci świetnego zawodnika

W tym roku weekend maratoński w Krakowie zaplanowano na 21–22 kwietnia. Pierwszego dnia ważnym elementem będzie 13. Mini Cracovia Maraton. Impreza odbywa się pod Wawelem od 2006 roku i poświęcona jest pamięci wybitnego polskiego zawodnika Piotra Gładkiego, który w 2005 roku zwyciężył w IV Cracovia Maraton. To pierwszy i wciąż jedyny przedstawiciel naszego kraju, który triumfował w najważniejszym krakowskim biegu w klasyfikacji generalnej mężczyzn. Dwa tygodnie po tym sukcesie zginął w wypadku samochodowym.

13. Mini Cracovia Maraton rozpocznie się o godzinie 14.00 na deptaku przy Błoniach, na wysokości wejścia do parku Jordana. Meta zostanie usytuowana w pobliżu Kamienia Papieskiego. Dystans 4200 metrów należy pokonać w maksymalnie 45 minut. Pobiec mogą osoby, które najpóźniej w dniu wydarzenia skończą 12 lat. Niepełnoletni muszą posiadać zgodę rodziców lub opiekunów prawnych, którzy są również zobowiązani do podpisania stosownych oświadczeń w Biurze Zawodów.

Nagroda dla najliczniejszej rodziny

Zgłoszenia przyjmowane są do 13 kwietnia na stronie pzucracoviamaraton.pl (opłata 25 złotych od osoby), a w przypadku wolnych miejsc także od 19 do 21 kwietnia w biurze zawodów (opłata 40 złotych). Organizator, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, ustanowił limit startujących, który wynosi 1500 zawodników.

W tym roku ZIS wprowadził nową kategorię. Obok klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn, a także ośmiu wiekowych kategorii wśród przedstawicieli obu płci, doceniona zostanie najliczniejsza rodzina. Nagroda na razie pozostaje tajemnicą.

21 kwietnia na krakowian będzie czekało wiele innych atrakcji i imprez, w tym również specjalne zawody biegowe dla najmłodszych. Szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne